Category: آخرین اخبار

عضو شورای مشاوران وزرا در امور ایثارگران: دستور اصلی بیمه درمان جانبازان است

جلسه بعدی شورای مشاوران وزرا در امور ایثارگران روز یازدهم خرداد در سالن شهید رسول زاده بنیاد شهید برگزار خواهد شد و دستور اصلی این جلسه، بحث بیمه درمان جانبازان در سال ۹۴ است.

 

۸۶۷۹۲_۱۹۸۱۹۱۶۶۱۴

به گزارش خبرگزاری ایثارگران به نقل از خبرگزاری حیات ، سعید الفتی، مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در امور ایثارگران، با اشاره به نشست های ماهانه شورای مشاوران وزرا در امور ایثارگران گفت: نشست های ماهانه مشاوران وزرا در امور ایثارگران تاثیرات فراوانی در ارائه خدمات به ایثارگران و هماهنگی بین سازمان ها و نهادهای اجرایی دارد.
وی افزود: در مورد خدماتی که می توان به ایثارگران ارائه داد نیز در این جلسات می توان تبادل نظر انجام داد و در واقع نتیجه آن، ایجاد یک الگوی فکری واحد برای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت است.
مشاور وزیر در ادامه خاطر نشان کرد: یکی دیگر از نتایج این جلسات، این است که تعاملات دستگاه ها و وزارتخانه ها با یکدیگر بیشتر شده و در نتیجه خدمات بیشتر و بهتری را می توان به عزیزان ایثارگر و خانواده آنها ارائه داد.
الفتی تصریح کرد: در راستای همین تعامل، سال ۹۳ اقدام خوبی انجام شد و شبکه مشاوران وزرا در امور ایثارگران، به شبکه مسئولان ایثارگران در استانداری ها وصل شد و این کار در تسهیل روند پیگیری امور ایثارگران و ارائه خدمات مناسب و همچنین برنامه ریزی قوی در جهت گسترش فرهنگ ایثار و شهادت نتایج بسیار خوبی را به همراه داشت.
الفتی در ادامه با انتقاد از عدم تشکیل جلسات کمیسیون های شورای مشاوران وزرا در امور ایثارگران گفت: البته عملکرد کمیسیون های شورای مشاوران وزرا در امور ایثارگران به نظرم قابل قبول نیست و این کمیسیون ها می توانند کارایی بیشتری داشته باشند.
وی افزود: جلسه بعدی شورای مشاوران وزرا در امور ایثارگران روز یازدهم خرداد در سالن شهید رسول زاده بنیاد شهید برگزار خواهد شد و دستور اصلی این جلسه، بحث بیمه درمان جانبازان در سال ۹۴ است.
مشاور علی جنتی خاطر نشان کرد: چند تفاهم نامه نیز در دست اقدام است که یکی از آنها تفاهم نامه ای بین وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و بنیاد شهید و امورایثارگران و دیگری تفاهم نامه ای سه جانبه بین وزارت ارشاد و باغ موزه دفاع مقدس و شهرداری تهران است که محتوای کلیه این تفاهمات، ترویج فرهنگ ایثار و شهادت با استفاده از امکانات سازمانی دستگاه هاست.
وی تصریح کرد: در کلیه این تفاهمات، وزارت ارشاد به عنوان متولی امور فرهنگی کشور با استفاده از ظرفیت و امکانات دستگاه های اجرایی، سعی می کند که روند ترویج فرهنگ غنی ایثار و شهادت را تسریع بخشد.
الفتی افزود: سعی می کنیم که هر سال در ردیف بودجه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، پیش بینی تخصیص کالاهای فرهنگی را شامل: بلیت های سینما و تئاتر، بن کتاب و سایر محصولات فرهنگی برای ایثارگران و خانواده های این عزیزان است.
مشاور وزیر ارشاد در امور ایثارگران در پایان اضافه کرد: سال ۹۳ ما چندین نوبت سانس نمایش سینما را به ایثارگران و خانواده های این عزیزان اختصاص دادیم که عموماً فیلم های حوزه دفاع مقدس بودند. امسال هم سعی می کنیم در حدامکان عدد بودجه کالاهای فرهنگی ایثارگران را افزایش دهیم و سمت و سوی آن را نیز بیشتر در جهت ترویج فرهنگ ایثار و شهادت قرار دهیم.

آنچه برای مردم نیاز است حفظ امنیت و آرامش است

آنچه که در این شرایط برای مردم ما نیاز است،‌ حفظ امنیت و آرامش است که در کنار آن باید به موضوع اقتصاد و فرهنگ هم توجه ویژه داشت.

 

۶

به گزارش خبرگزاری ایثارگران ، مراسم فتح خرمشهر و بیست و چهارمین محفل انس پیشکسوتان جهاد و شهادت با حضور محسن رضایی دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام، امیر حسنی سعدی، سردار دهقان وزیر دفاع و پشتیبانی، دریابان شمخانی دبیر شورای امنیت ملی، سردار همدانی، سردار احمدی مقدم، حجت الاسلام علوی وزیر اطلاعات، محسن رفیق دوست، حسین علایی ،‌مرتضی قربانی،‌ احمد غلامپور، عزیز محمدی و جمعی از فرماندهان دوران دفاع مقدس امروز در مسجد ولیعصر برگزار شد.

محسن رضایی در این مراسم دقایقی به سخنرانی پرداخت و با اشاره به کشتار و نسل کشی در کشورهای منطقه از جمله سوریه، یمن، افغانستان و پاکستان و … گفت: ناپاکی ها،‌ نسل کشی ها اوج گرفته و در این بین فقط مسلمان‌ها کشته می‌شوند و هدف دشمن از بین بردن نسل مسلمانان است.

وی گفت: کسانی این کشتارها را انجام می دهند که مدعی دمکراسی و حقوق بشر و آزادی هستند اما شاهدیم که با ارسال اسلحه و مهمات اکنون از تروریست ها حمایت می‌کنند.

فرمانده سپاه پاسداران در دوران دفاع مقدس گفت:‌ شاهدیم فاسدترین، تروریست‌ترین و بدترین گروه‌ها از سوی غرب حمایت می‌شوند و غرب نیز با آن‌ها ارتباط تنگاتنگ دارد. اگر پیش از این ما چنین ادعایی می‌کردیم شاید کسی باور نمی‌کرد، اما اکنون با اوج‌گیری‌های فعالیت داعش در منطقه شاهدیم که چگونه غرب و اسرائیل از آن‌ها حمایت می‌کنند.

وی در ادامه با بیان اینکه نمونه ای از جنایت داعش این است که خلبان مسلمان اردنی را به شکل وحشتناکی در قفس می سوزانند، اظهار کرد: این گروه‌ها می‌خواهند به مرزهای جمهوری اسلامی ایران نزدیک شوند.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: اکنون پرسش این است که ما به عنوان پیشکسوتان دوران دفاع مقدس در این شرایط چه کاری می توانیم انجام بدهیم؟ و من به خودم و برادرانم که در دوران جنگ تحمیلی حضور داشتند می‌خواهم این حرف را بزنم که گفتن خاطرات آن دوران خوب است، اما امروز که شرایط حساسی حاکم است وقتی شرایط را ارزیابی می‌کنیم متوجه می شویم که این مسائل و بروز چنین جنایت‌هایی که توسط داعش و حامیانش انجام می‌شود با تشکیل جمهوری اسلامی ایران پس از پیروزی انقلاب و سردادن پیام عدالت و آزادی و جاری شدن حکومتی مبتنی بر مردم سالاری آغاز شده است.در حقیقت آزادی خرمشهر یک آزمون بزرگ بود که دشمنان ما برای ما درست کرده بودند . در جنگ آزمون این بود که آیا ایران می تواند پس از آن بار دیگر سرپا بایستد و استقلال و آزادی خود را حفظ کند؟ و دولت تشکیل بدهد؟ که اینچنین شد و در ایران یک حکومت مستقل شکل گرفت که پس از جنگ نیز توانست سرپا بایستد و از دستاوردهای انقلاب خود دفاع کند.

وی افزود: پس از آزادی خرمشهر دو هزار کیلومتر دشمنان خود را به عقب راندیم و تاکنون تهدیدها را از کشور دور نگه داشته‌ایم. اما باید به دو نکته توجه داشت که در شرایط فعلی مسلمانان در خطر هستند و نهایت این حوادث که در منطقه شاهدیم این است که می خواهند آن را به سمت و سوی ایران هدایت کنند.

این فرمانده دوران جنگ تحمیلی بیان داشت: نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران به هیچ عنوان اجازه نخواهند داد که این تهدیدها به مرز ایران برسد و آنچه که در این شرایط برای مردم ما نیاز است،‌ حفظ امنیت و آرامش است که در کنار آن باید به موضوع اقتصاد و فرهنگ هم توجه ویژه داشت. در همین رابطه دولت،‌ مجلس و رهبری با نصیحت و گفت‌وگو در تلاش اند تا آتش بحران را در منطقه خاموش کنند.

وی ادامه داد: نمی خواهیم عربستان به ماقبل صنعتی شدن بازگردد. ولی خود آن‌ها نیز باید توجه کنند چرا که دراین شرایط ملت ایران حدی از حوصله و صبر را دارد، چون منافع ملی ما یعنی اینکه مردم مان امنیت و آرامش داشته باشند و منطقه نیز در صلح و امنیت به سر ببرد. همه ما وظیفه حفاظت از امنیت منطقه را داریم. اگر دشمن به فکر ناامن کردن منطقه و مرزهای ایران باشد کاری می‌کنیم که دیگر هیچ گاه در مخیله آن‌ها چنین کاری نگنجد .البته هر چه زمان می‌گذرد همه چیز روشن می‌شود، چرا که چندی پیش نیز مقامی در اسرائیل گفته بود باید این اختلاف‌ها با اعراب را کنار گذاشت و در مقابل ایران با اعراب متحد شویم.

اولویت های ما در کشور ابتدا حفظ منافع ملی،‌ سپس ارزش های انقلاب و زندگی مردم است ما نیاز به یک جریان زلال و صاف داریم که پشت سر رهبری حرکت کند. در این شرایط حساس باید به گونه‌ای رفتار کنیم تا میلیون‌ها نفر بتوانند جانشان را فدای اسلام و قرآن کنند. چه کسانی از شما سوم خردادی‌ها می تواند چنین کاری انجام بدهد؟ شما فراجناحی و فرا حکومتی هستید و از ویژگی هایتان شهادت طلبی، حفظ امت و امامت، پشتیبانی از ولایت فقیه و برادری است.

رضایی ادامه داد: ما توانستیم در جنگ به بزرگترین تهدید ۳۰۰ ساله گذشته کشورمان پاسخ بدهیم. اکنون نیز نیاز داریم تا به خودمان بیاییم و همان حماسه ها را ایجاد کنیم.

فرمانده اسبق سپاه پاسداران با اشاره به تن کردن لباس پاسداری گفت: من از رهبر معظم انقلاب تقاضا کردم تا بار دیگر در لباس سپاه ظاهر شوم و ایشان افتخار دادند و عنایت کردند آن را قبول کردند. یکی از دلایل من برای پوشیدن این لباس همین است که ما پیشکسوتان جهاد و شهادت وظیفه سنگینی بر دوش داریم . همه نگاه ها در شرایط فعلی منطقه، به ایران است. تمام دنیا می‌خواهد که بداند سرنوشت عراق و سوریه چه می‌شود. بنابراین یکی از مهمترین بحث ها نظاره‌گر بودن دنیا به ایران است.

فارس

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی: چیزی که مهم است نباید حق خبرنگاران گم شود

چیزی که مهم است این است که نباید حق خبرنگاران اصلی در میان این مباحث گم شود.

۱

به گزارش خبرگزاری ایثارگران ، عبدالرضا مصری عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی در گفت و گو با خبرنگار ما با انتقاد از قطع بیمه خبرنگاران از سوی دولت گفت: موضوع بیمه شدن خبرنگاران توسط دولت قبل مصوب شد و در همین راستا چند قشر مانند راننده‌ها، صیادان و کارگران ساختمانی تحت پوشش بیمه‌ای قرار گرفتند و در مورد خبرنگاران نیز در دولت قبل مطرح شد و مصوب شد که وزارت ارشاد به عنوان متولی بیمه خبرنگاران را با شرایطی که برای آن در نظر گرفته شده بود بیمه کنند.

وی ادامه داد: خوشبختانه این کار ادامه داشت تا اینکه وزارت ارشاد اعلام کرد این کار به خبرگزاری‌ها و رسانه‌ها داده می‌شود و آنها باید بیمه خبرنگاران را بر عهده بگیرند و استدلال وزارت ارشاد هم این بود که در لیست‌هایی که به وزارت ارشاد داده می‌شود افرادی شامل اقوام و بستگان صاحبان رسانه‌ها تحت عنوان خبرنگار به ارشاد معرفی می‌شدند که با این کار می‌خواهند جلوی این کار را بگیرند.

این عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی افزود: به اعتقاد بنده معاونت مطبوعاتی وزارت ارشاد می‌تواند سازوکاری برای شناسایی خبرنگاران حقیقی داشته باشد و اطلاعات آنها را جمع آوری کند و برابر آن بانک اطلاعات خبرنگاران تحت پوشش بیمه‌ای قرار بگیرند تا ظلمی به خبرنگاران صورت نگیرد.

مصری تصریح کرد: برخی از خبرنگاران مانند کارگران روزمزد هستند مدتی برای یک رسانه و مدتی برای یک رسانه دیگر فعالیت مِ‌کنند و بنابراین به صورت یک‌جا حقوق آنها از یک مکان تأمین نمی‌شود و یک کارفرمای ثابت ندارد و در این موارد به آن خبرنگار ظلم می‌شود.

وی در مورد نصاب‌هایی از سوی معاونت مطبوعاتی برای پرداخت یارانه بیمه تعیین شده است، گفت: ما نمی‌دانیم این حد نصاب‌ها از کجا تعیین می‌شود چراکه در هیچ قانون و مقرراتی این نصاب‌ها مشخص نشده است، اگر مبنا مقررات تأمین اجتماعی است بر اساس آن مقررات کارگاه‌هایی که کمتر از ۵ نفر کارگر داشته باشند مشمول یارانه دولتی می‌شوند و سیاست معاونت مطبوعاتی بر عکس این سیاست است.

این عضو کمیسیون اجتماعی مجلس افزود: البته به نظر می‌رسد معاونت مطبوعاتی سیاستی را دنبال می‌کند که بر اساس آن می‌خواهد رسانه‌هایی که کوچک هستند و اثر گذاری ندارند بزرگ شوند، چیزی که مهم است این است که نباید حق خبرنگاران اصلی در میان این مباحث گم شود.

فارس

«آبادان شهر مظلوم» ساخته شده در جبهه آبادان

مستند «آبادان شهر مظلوم» ساخته محمدرضا اسلاملو که از نخستین مستندهای ساخته شده در جبهه آبادان است که توسط اکیپ روایت فتح در شهر آبادان تهیه و ساخته شده از شبکه مستند پخش می‌شود.

 

۲

به گزارش خبرگزاری ایثارگران به نقل از خبرگزاری حیات، مستند «آبادان شهر مظلوم» ساخته محمدرضا اسلاملو که از نخستین مستندهای ساخته شده در جبهه آبادان است، از شبکه مستند پخش می‌شود.
«آبادان شهر مظلوم» روایتی است که در سال‌های ابتدایی جنگ و در اوج بمباران‌های دُد منشانه رژیم بعثی عراق، توسط اکیپ روایت فتح در شهر آبادان تهیه و ساخته شده است.
در این فیلم به وضوح می‌توان حضور قهرمانانه و صبورانه مردمی را دید که حتی در سخت‌ترین روزهای جنگ، باز هم شهر و دیار خود را ترک نکرده و در آبادان عزیز خویش باقی مانده‌اند.
حدود هفت دقیقه از این فیلم به دلیل وجود صحنه‌های دلخراش و تکان دهنده، توسط کارگردان حذف شده است.
«آبادان شهر مظلوم» یکشنبه ۳ خردادماه، ساعت ۲۰ و به مدت۲۲ دقیقه از شبکه مستند پخش می‌شود.

جبهه بزرگ مقاومت سوزان و وحشتناک برای دشمن

چنانچه دشمن بخواهد تهدیدات نظامی مشمئزکننده و مضحک خود را عملیاتی سازد، قطعا آتش آن برای آغاز‌کنندگانش سوزان و وحشتناک خواهد بود و جمهوری اسلامی ایران و جبهه بزرگ مقاومت این را حق مسلم و قانونی خود می‌داند.

 

firuzabadi888

به گزارش خبرگزاری ایثارگران ، در پی فرمایشات الهام‌بخش فرماندهی معظم کل قوا حضرت آیت‌الله العظمی امام خامنه‌ای در مراسم دانش آموختگی دانشجویان افسری و تربیت پاسداری دانشگاه امام حسین (ع)، رئیس ستاد کل نیروهای مسلح با صدور پیامی همگان را به پیروی از بیانات معظم له دعوت کرد،

متن پیام سرلشکر فیروزآبادی به شرح ذیل است:

تاریخ سی و شش ساله استقرار نظام مقدس جمهوری اسلامی گویای این واقعیت است که دشمن عنود ملت ایران همواره با استفاده از ابزارهای خود و بهره‌گیری از گفتمانی ظالمانه، زور گویانه و متکبرانه تمام تلاش خود را به کار گرفته است تا مانع رشد و توسعه این شجره طیبه و الهام‌بخشی آن در منطقه و جهان شود.

اما شواهد انکار ناپذیر تحولات کنونی، کمترین تردیدی را باقی نگذاشته است که دشمن در همه عرصه‌ها دستاوردی جز تحقیر و شکست، مقابل عظمت انقلاب اسلامی و ملت ایران نداشته است. با این وجود همواره بر حجم ددمنشی‌های خود افزوده است که مصداق بارز و روشن آن در روند مذاکرات مربوط به انرژی صلح‌آمیز هسته‌ای به خوبی قابل مشاهده می‌باشد.

مرور مذاکرات هسته‌ای طی ماه‌های گذشته حکایت از آن دارد که مواضع پنهان و آشکار دشمنان نظام جمهوری اسلامی همواره بر نابودی تاسیسات هسته‌ای صلح‌آمیز ایران استوار است و همچنان از ابراز توقعات زیاده‌خواهانه و غیرمنطقی خود نیز ابایی ندارند که از جمله ادعای غیرقابل تحقق بازرسی از مراکز حساس و نظامی، گفت‌وگو با دانشمندان و محققان هسته‌ای و سایر موارد قابل اشاره می‌باشند.

البته ملت بزرگ ایران می‌دانند که اینها، همه بهانه‌ها و زمینه‌هایی است که رژیم‌های سلطه و در راس آن ابر سرمایه‌داری و صهیونیزم بین‌الملل، تلاش دارند اصل و اساس شجره طیبه انقلاب اسلامی و پیروزی‌های بی‌بدیل آن در صحنه‌های داخلی و منطقه‌ای را با چالش و تغییرات طراحی شده مواجه سازند که به حول و قوه الهی این خواسته شیطانی دشمن هرگز محقق نخواهد شد و ملت غیروایران همچون جان شیرین از ارزش‌ها و دستاوردهای خود پاسداری می‌کند.

اینک مصاف «گفتمان نوین اسلامی» و «گفتمان جاهیت» به مرحله حساس و سرنوشت‌سازی رسیده است و جبهه دشمن با تحمل شکست‌های زنجیره‌ای از ملت ایران، از سر استیصال و ناتوانی همچنان با کوبیدن بر طبل «تهدید» و «زیاده‌خواهی» های مستکبرانه در مذاکرات هسته‌ای، وقیحانه از مطالبات خلاف عقل و منطق و فراتر از چارچوب‌ها و مقررات جاری در نهادهای بین‌المللی رونمایی می‌کند!

به حول و قوه الهی نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران با تاسی به منویات فرماندهی کل قوا حضرت آیت‌الله العظمی امام خامنه‌ای عزیز و پشتوانه‌های عظیم مردمی، هر روز توانمندتر از گذشته از حریم انقلاب اسلامی و کشور عزیزمان، با اقتدار کامل پاسداری می‌کند و اطمینان می‌دهد که قادر است در مصاف با دشمنان از این در گرانبها به خوبی حفاظت و حراست کند.

مردم آزاده منطقه و جامعه بزرگ جهانی نیک می‌دانند طی بیش از سه دهه استقرار این نظام، هیچگونه اقدام زیاده‌خواهانه و یا تهدید دیگران، از ناحیه جمهوری اسلامی ایران مشاهده نشده است. این در حالی است که کشور ما بارها و به دفعات آشکارا توسط مقامات رسمی و رئیس‌جمهور آمریکای شرور به اقدام نظامی و حتی توسط رژیم غاصب صهیونیستی به حمله هسته‌ای تهدید شده است.

در چنین شرایطی ارتقاء توانمندی‌های دفاعی کشور که نیروهای مسلح را به درجه عالی بازدارندگی پشیمان‌کننده برای دشمن برساند، امر بدیهی و ضروری به حساب می‌آید و چنانچه دشمن بخواهد تهدیدات نظامی مشمئزکننده و مضحک خود را عملیاتی سازد، قطعا آتش آن برای آغاز‌کنندگانش سوزان و وحشتناک خواهد بود و جمهوری اسلامی ایران و جبهه بزرگ مقاومت این را حق مسلم و قانونی خود می‌داند.

در شرایطی که فرزندان دستگاه دیپلماسی کشور در مصاف با دشمن لجباز در جبهه انرژی صلح‌آمیز هسته‌ای قرار دارند، توجه تام و تمام به تدابیر و فرامین و خطوط تعیین شده رهبری معظم انقلاب اسلامی و در عین حال هوشیاری سایر دستگاه‌ها و انجام کمک‌های موثر به تیم مذاکره‌کننده و تعیین سیاست‌ها و مقررات اجرایی، بیش از پیش ضرورت می‌یابد.

شهیدان، جانبازان، حماسه‌آفرینان سوم خرداد و مردم بزرگوار و شهید پرور ایران شاهد هستند که آحاد نیروهای مسلح کشور با افتخار تحت فرماندهی حضرت امام خامنه‌ای عزیز، براساس دستورالعمل‌های ابلاغی، ضمن ارتقاء سطح هوشیاری، وظیفه دارند بر مراقبت‌های کمی و کیفی خود بیش از گذشته بیفزایند و اجازه هر گونه تحرکی را از هر دشمن شرور سلب نمایند.

فارس

هدف موسادتحریک اهل تسنن علیه شیعیان ودولت ایران

یک منبع امنیتی فلسطین به خبرنگار پایگاه خبری «الوعی نیوز» گفته که موساد در این سناریو، هدف تحریک اهل تسنن علیه شیعیان و دولت ایران را دنبال می کند.

 

۱۳۹۴۰۲۲۲۰۰۰۱۸۴_PhotoA

به گزارش خبرگزاری ایثارگران ، سرویس اطلاعاتی اسرائیل برای اجرای عملیات تروریستی در یکی از مساجد اهل تسنن در ایران همانند حادثه تروریستی انفجار مسجد «امام علی(ع)» در قطیف واقع در شرق عربستان برنامه‌ریزی کرده است.

یک منبع امنیتی فلسطین به خبرنگار پایگاه خبری «الوعی نیوز» گفته که موساد در این سناریو، هدف تحریک اهل تسنن علیه شیعیان و دولت ایران را دنبال می کند.

این منبع امنیتی تاکید کرد که موساد با اجرای این سناریو می خواهد نقطه طایفه‌گری را در مقابل انفجار تروریستی اخیر در قطیف عربستان قرار دهد.

وی با تاکید بر اینکه امت اسلامی باید مراقب باشند که در دام اسرائیلی‌ها نیفتند، افزود: اسرائیل تبحر خاصی در ایجاد فتنه و جنگ‌های طایفه‌ای و مذهبی دارد و تاکنون چندین عملیات در مناطق مختلف خاورمیانه برنامه‌ریزی و اجرا کرده است.

این منبع امنیتی فلسطینی که نخواست نامش فاش شود، یادآور شد که بیشتر سناریوهای آنها به فضل بیداری علمای شیعه و سنی با شکست مواجه شد.

یک عامل انتحاری جمعه گذشته مسجد «امام علی(ع)» در قطیف عربستان را منفجر کرد که که در پی آن بیش از ۱۰۰ نفر از شیعیان شهید و مجروح شدند.

فارس

دبیر جبهه ایستادگی استان اردبیل: نگرانی‌های مقام معظم رهبری ازناکار‌آمدی برخی نمایندگان و مدیریت‌ها

دغدغه‌ها و نگرانی‌های مقام معظم رهبری ازناکار‌آمدی برخی از نمایندگان و ضعف مدیریت‌ها است.

download

 

به گزارش خبرگزاری ایثارگران ، حبیب کوهی دبیر جبهه ایستادگی استان اردبیل دغدغه‌ها و نگرانی‌های مقام معظم رهبری را از ناکار‌آمدی برخی از نمایندگان و ضعف مدیریت‌ها بیان کرد و گفت: اگر امروز مشکلی در کشور وجود دارد مشکل داخلی است و نباید آن را در سایر فضاها جست‌وجو کرد.

حبیب کوهی گفت: در چنین شرایطی نمایندگان به جای تظاهر به حل مشکلات مردم باید به معنای واقعی در عرصه قانونگذاری و تصمیم‌گیری ورود پیدا کرده و از حرکت‌های تبلیغاتی و نمایشی انتخاباتی پرهیز کنند.

وی بیان کرد:‌ ما به نمایندگانی نیازمندیم که در شأن این ملت تصمیم‌گیری کنند و برنامه‌محور باشند نه اینکه تنها به شعار بسنده کرده و سخنان فریبنده بگویند.

دبیر جبهه ایستادگی استان اردبیل با اعلام اینکه مردم اردبیل به ویژه احزاب، گروه‌ها و نخبگان هیچ یک از عملکرد نمایندگان استان راضی نیستند، ادامه داد: به جای بازی با کلمات و واژه‌ها باید ضعف آشکار انتخاب نمایندگان شایسته برطرف شود تا بهترین نیروها و متخصص‌ترین افراد به مانند سایر استان‌ها به مجلس و پارلمان محلی راه یافته و دلسوزانه در خدمت این ملت باشند.

دبیر جبهه ایستادگی استان اردبیل با بیان دو مطلب که نمایندگان فعلی دست از تبلیغات زود‌هنگام بردارند و در مراسم‌های مختلف به فکر تبلیغات و سوء استفاده از فضا نباشند.

 

قائم مقام بنیاد شهید و امور ایثارگران: پرداختن به میراث گرانبهای شهدا و ایثارگران راهکار برون رفت از معضلات کشور است

بهترین راهکار برون رفت از معضلات فعلی کشور، پرداختن به میراث گرانبهای شهدا، جانبازان و ایثارگران است.

 

n00104137-b

 

به گزارش خبرگزاری ایثارگران به نقل از خبرگزاری حیات ، سردار محسن انصاری، قائم مقام بنیاد شهید و امور ایثارگران در گفت و گوی اختصاصی در خصوص فرارسیدن سوم خرداد روز مقاومت، ایثار و پیروزی با اشاره به عوامل پیروزی ملت ایران در عملیات فتح خرمشهر گفت: در جنگ تحمیلی، ما در یک شرایط نابرابر تسلیحاتی بودیم. تمام قدرتهای جهان، پشت سر صدام بودند و از او حمایت می کردند، اما جمهوری اسلامی و ملت ایران، تنها بود.
وی افزود: در جنگ تحمیلی، ملت ایران از سه عنصر ایمان، وحدت و رهبری الهی بهره بردند. در طول جنگ با استفاده از این سه عنصر، حماسه های زیادی، از جمله حماسه سوم خرداد یعنی فتح خرمشهر خلق شد. تمام طراحی ها و عملیات های جنگ هشت ساله، که بر روی معادلات داخلی و بین المللی اثر گذاشت و سطح جمهوری اسلامی ایران را ارتقا داد، با استفاده از سه عنصر ایمان، وحدت و رهبری الهی صورت گرفت.
قائم مقام بنیاد شهید و امور ایثار گران خاطر نشان کرد: رزمندگان ما همدلی، یکدلی و همزبانی را بین خود نهادینه کرده بودند و یک نوع مدیریت که امروز ما به آن می گوییم مدیریت جهادی، در آن دوران سر لوحه کار خود قرار دادند.
انصاری در ادامه با ارائه تعریفی از مدیریت جهادی تصریح کرد: مدیریت جهادی، مدیریتی است که زمان نشناسد و همچنین ابتکارات و خلاقیت در سطح بسیار عالی باشد. صمیمیت، ایمان، توکل به خدا، تبعیت از سلسله مراتب فرماندهی، تبعیت از امامت امام امت و احساس وظیفه در هر ساعت از شبانه روز از پارامتر های مدیریت جهادی است.
وی ادامه داد: شاید مهم ترین شاخصه مدیریت جهادی، احساس مسئولیت در قبال نتیجه کار باشد. مدیریت جهادی بدین معنی است که علاوه بر کار و تلاشی که در حین کار صورت می گیرد، در قبال نتیجه ای هم که رقم می خورد، احساس مسولیت کنیم. یک تلاش مومنانه، شبانه روزی، ولایی، با توسل به خداوند و ائمه معصومین و مجاهدانه را مدیریت جهادی می نامیم.
سردار انصاری با اشاره به موضوع ترویج و اعتلای فرهنگ ایثار و شهادت اضافه کرد: با توسعه فرهنگ غنی ایثار و شهادت و ترویج آن و نهادینه کردن این فرهنگ گران بها با ظرفیت های درخشان فرهنگی کشورمان می توانیم به راحتی تهدیدات تو خالی دشمنان این آب و خاک را پاسخ دهیم و از معضلات و مشکلات نیز به راحتی عبور کنیم.
دکتر انصاری در ادامه با اشاره به حوادثی که در منطقه رخ می دهد اضافه کرد: امروز هم اگر بخواهیم از مشکلات عبور کنیم، همان مدیریت جهادی راهگشاست. در مقابل، آمریکا مدیریت ظالمانه ای را برای کنترل جمهوری اسلامی و سایر ملت ها و دولت های آزاده جهان به کار گرفته است تا رژیم صهیونیستی را حفظ کند.
تمام این موج ها، شورش ها و تحرکاتی که در خاورمیانه و سایر کشورهای اسلامی به راه افتاده است برای این است که رژیم غاصب صهیونیستی حفظ شود و یا خطر آن به فراموشی سپرده شود. راه اندازی تمامی گروه های تروریستی در طول این سال ها، اعم از القاعده و داعش و … نیز به همین خاطر بوده است.
وی اظهار داشت: تشکیل این گروه های تروریستی به این دلیل است که خط مقاومت را بزنند و آن را تضعیف کنند تا خطر رژیم صهیونیستی به خیال خودشان برای همیشه به فراموشی سپرده شود.
قائم مقام بنیاد شهید و امور ایثارگران در ادامه با اشاره به سیاست های اقتصاد مقاومتی گفت: برای عبور از شرایط فعلی و به تعبیر مقام معظم رهبری، پیچ تاریخی، به همان مدیریت جهادی دوران دفاع مقدس نیازمندیم. در بندهای آخر سیاست های کلی اقتصاد مقاومتی که توسط رهبر معظم انقلاب ابلاغ شده است نیز به بحث مدیریت جهادی تاکید شده است.
انصاری افزود: ما به الگو سازی ویژه ای از مدیریت عملیات فتح خرمشهر، در تمامی صحنه های سیاسی، اقتصادی و اجتماعی نیازمندیم. یکدلی، همدلی و همزبانی، تکیه بر سه عنصر ایمان و وحدت و رهبری الهی از اصلی ترین مولفه های این مدیریت است.
وی خاطر نشان کرد: اگر تکیه کردیم به این مولفه ها، موفق به خلق حماسه می شویم. همان گونه که پس از فتح خرمشهر و حتی پس از جنگ نیز، حماسه های دیگری را با تکیه بر این عناصر خلق کردیم.
وی با اشاره به اصلی ترین عامل فتح خرمشهر افزود: هر سه عنصر ایمان، وحدت و رهبری الهی در فتح خرمشهر موثر بود. هر کدام از این عوامل در جای خود و به فراخور زمان و مکان، نقش اصلی را ایفا کردند. اگر نگاه سیستمی به مجموعه عوامل باشد، روی یک عامل توقف نمی شود. هر چند که بحث رهبری الهی و وحدت، در دل بحث ایمان هست، در قرآن کریم داریم که چنگ بزنید به ریسمان الهی و متفرق نشوید. و یا اطیعواالله و اطیعواالرسول و اولی الامر منکم. پس دو پارامتر دیگر، در دل پارامتر اول موجود است. اما اگر بخواهیم عوامل پیروزی را نام ببریم، به همان سه پارامتر اشاره می کنیم.
سردار انصاری با اشاره به مهم ترین چالش امروز کشور خاطر نشان کرد: مهم ترین مساله فعلی کشورمان، همان سه چالشی است که مقام معظم رهبری هم به آن تاکید داشتند. یعنی اقتصاد، دانش و فرهنگ. اخیرا هم ایشان فرمودند که عرصه فرهنگی، مهم ترین عرصه رویارویی ایران با قدرت‌های استکباری است. دشمن می خواهد در هر کدام از این سه میدان، نظام اسلامی را به زمین بزند. اما به نظرم مهم ترین چالش، همان عرصه فرهنگی است.
وی با اشاره به راهکار حل این مشکل، گفت: بهترین راهکار برون رفت از معضلات فعلی کشور، پرداختن به میراث گرانبهای شهدا، جانبازان و ایثارگران است. یعنی ترویج فرهنگ غنی ایثار و شهادت. با توسل به این فرهنگ و ترویج آن می توان به قدرت نرم در میدان رویارویی فرهنگی با نظام استکبار رسید.
قائم مقام بنیاد تصریح کرد: سرمایه آن هم موجود است. باورهای اصیل فرهنگی، مفهوم شهادت و ظرفیت های اصلی فرهنگی ما، همه سرمایه های عظیمی است که می توانیم با استفاده از این سرمایه ها به قدرت نرم دست پیدا کنیم.

فرمانده انتظامی گیلان: مردم خرمشهر با سلاح عزم و ایمان مقاومت کردند

زمانی که مردم خرمشهر آمادگی دفاع نداشتند دشمن به این شهر تجاوز و تهاجم کرد و مردم با سلاح عزم و ایمان مقاومت کردند.

۵

به گزارش خبرگزاری ایثارگران ، سردار ابراهیم قائدرحمتی فرمانده انتظامی گیلان در جلسه انتظامی گیلان با تبریک اعیاد شعبانیه و گرامیداشت سوم خرداد ماه سالروز آزادسازی خرمشهر اظهار کرد: حماسه مقاومت مردم خرمشهر از یادها نمی‌رود.

وی ادامه داد: زمانی که مردم خرمشهر آمادگی دفاع نداشتند دشمن به این شهر تجاوز و تهاجم کرد و مردم با سلاح عزم و ایمان مقاومت کردند.

قائدرحمتی با بیان اینکه مقاومت بی‌سابقه در خرمشهر با هیچ دفاع و مقاومتی قابل مقایسه نیست، تصریح کرد: آزادسازی خرمشهر سبب برانگیختگی احساس و عواطف پاک ملت ایران شده است.

فرمانده انتظامی گیلان آزادسازی خرمشهر را سبب ایجاد همدلی و وحدت بین اقشار مختلف ملت ایران عنوان کرد و افزود: آزادسازی خرمشهر در عملیات بیت‌المقدس با همت و ایمان رزمندگان اسلام اتفاق افتاد و امام (ره) آن را اتفاقی مافوق طبیعی دانست.

وی با اشاره به اینکه حماسه آزادسازی خرمشهر نشان‌دهنده نهایت ایثار، اوج مظلومیت و انتهای پاک‌بازی است، بیان کرد: خرمشهر برای ملت ایران تنها یک شهر نیست بلکه تاریخ گویای پایداری، ایثار و جاودانگی انقلاب است و جهاد آگاهانه و شجاعت مظلومانه این امت را نشان می‌دهد.

*پلمب واحدهای صنفی متخلف در رودبار

فرمانده انتظامی رودبار نیز در جلسه مذکور به برخورد با اصناف متخلف در راستای اجرای طرح ایثار در این شهرستان اشاره کرد و گفت: ماموران اداره اماکن عمومی رودبار در اجرای طرح مذکور از اصناف این شهرستان بازدید کردند و ۲۲ واحد صنفی متخلف پلمب شد.

علی رمضانی بر اقدام قانونی علیه صاحبان اصناف متخلف تاکید کرد و افزود: ۳ هزار و ۸۵۰ عدد سی‌دی، هشت جلد مجله غیر اخلاقی و … از اصناف مذکور کشف و ضبط شده است.

وی با بیان اینکه پلیس با تداوم و تشدید اقدام‌های کنترلی و نظارتی از واحدهای صنفی در صدد کاهش ناهنجاری‌های اجتماعی و اخلاقی است، تصریح کرد: شهروندان در صورت مشاهده هر گونه تخلف مراتب را به مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ اطلاع دهند.

*دستگیری سارق حرفه‌ای در رودسر

فرمانده انتظامی رودسر نیز در جلسه انتظامی گیلان با اشاره به وقوع سرقت از مغازه‌ها در رودسر اظهار کرد: ماموران پلیس آگاهی دستگیری سارق مغازه‌های مذکور را پیگیری کردند.

رمضانعلی پورقاسم از شناسایی و دستگیری سارق مغازه‌های رودسر با هماهنگی مرجع قضایی در اقدامی غافلگیرانه خبر داد و افزود: متهم مذکور تاکنون به هشت فقره سرقت از مغازه در شهرهای کلاچای، رحیم‌آباد و واجارگاه در رودسر اعتراف کرده است.

وی با بیان اینکه متهم برای سیر مراحل قانونی و تحویل اموال مسروقه به مالباختگان به دادسرا معرفی شده است، خاطرنشان کرد: استفاده از دزدگیر، دوربین‌های مداربسته، درهای ضد سرقت و … در ایمنی بیشتر مغازه‌ها حائز اهمیت است.

فارس

بنیادحفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان اردبیل: سوم خرداد یادآور ایثار شهیدان، استقامت و پایداری ملت ایران

سوم خرداد یادآور فداکاری و ایثار شهیدان، استقامت و پایداری ملت ایران، شجاعت و شهامت فرماندهان و جانفشانی رزمندگان اسلام و اوج خداباوری و خلوص امام شهیدان حضرت امام خمینی (ره) است که فرمودند «خرمشهر را خدا آزاد کرد.»

 

download

به گزارش خبرگزاری ایثارگران ، بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان اردبیل در سالگرد آزادسازی خرمشهر در بیانیه‌ای اعلام کرد: هشت سال دفاع مقدس تجلی اراده ملتی است که درس‌آموخته مکتب حسینی هستند، آنهایی که در سایه هدایت و رهبری امام و مقتدای خود حماسه عظیم را در دفتر پرافتخار ملت ثبت و ضبط کردند.

در این بیانیه آمده است: سوم خرداد یادآور فداکاری و ایثار شهیدان، استقامت و پایداری ملت ایران، شجاعت و شهامت فرماندهان و جانفشانی رزمندگان اسلام و اوج خداباوری و خلوص امام شهیدان حضرت امام خمینی (ره) است که فرمودند «خرمشهر را خدا آزاد کرد.»

در بخش دیگری از این بیانیه آمده است: بی‌شک آزادسازی خرمشهر قهرمان فصلی به یاد ماندنی از حماسه‌آفرینی رزمندگانی است که با اتکا به قدرت الهی به عرصه جهاد پا گذاشتند و با نمایش ایمان خود که بر گرفته از تعالیم اسلام ناب محمدی (ص) است، حماسه‌ای جاوید را رقم زدند که تمامی قدرتمندان متکبر و مغرور جهان را به حیرت واداشته است.

در این بیانیه آمده است: امروز نیز هوشیاری نیروهای مسلح و فرزندان این مرز و بوم به رهبری و زعامت رهبر معظم انقلاب اسلامی توطئه‌های قدرت‌های استکباری علیه ایران اسلامی را نقش بر آب کرد و در سایه همدلی و وحدت مدافعان میهن اسلامی در کنار مردم قهرمان ایران در برابر تمامی زیاده‌خواهان چون دژی استوار ایستادند تا همچون گذشته حریم مقدس جمهوری اسلامی ایران و دستاوردهای گرانبهای آن از تجاوز اهریمنان مصون بماند.

اداره کل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس با تبریک اعیاد شعبانیه و گرامیداشت روز پاسدار و روز جانباز، سالروز آزادسازی خرمشهر را به ملت ایران و فرماندهی کل قوا تبریک گرفته و یاد و خاطره شهدای گرانقدر را گرامی داشت.

سوم خرداد سالروز فتح خرمشهر که در سال ۶۱ توسط رزمندگان اسلام و بعد از ۱۸ ماه اشغال توسط رژیم بعث عراق با انجام عملیات بیت‌المقدس انجام شد از استان اردبیل نیز ۹۳ نفر از رزمندگان دلاور به شهادت رسیدند به طوریکه این عملیات در چهار مرحله با هدف آزادسازی شهرهای جنوبی کشورمان هویزه، سوسنگرد و بستان انجام شد که در نهایت در سوم خرداد سال ۶۱ خرمشهر بعد از ۱۸ ماه اسارت آزاد شد.