Category: آخرین اخبار

افتتاح اولین شبکه اطلاع‌رسانی با خط‌شکنی بسیجیان صورت می‌گیرد

این هفته شاهد افتتاح اولین شبکه اطلاع‌رسانی گسترده و مستقل از اینترنت خواهیم بود که با خط‌شکنی بسیجیان صورت می‌گیرد.
images

به گزارش خبرگزاری ایثارگران ، سردار محمدرضا نقدی رئیس سازمان بسیج مستضعفین در سخنرانی پیش از خطبه‌های نماز جمعه امروز تهران با اشاره به اینکه بسیج بزرگترین هدیه‌ای بود که امام (ره) به امت اسلام و همه آزادیخواهان بشر هدیه کرد، اظهار داشت: امروز ملت ما از برکات بی‌پایان این مجموعه الهی برخوردار است و از فیض وجود این جمع عظیم، نورانی و مخلص، پیروزی‌های بزرگی نصیب خود کرده است.

وی در ادامه با اشاره به برکات بسیج در کشور، تصریح کرد: یکی از برکات این نیرو نعمت امنیتی است که شاهد آن هستیم؛ در دنیای پر از جنگ و در شرایطی که در کشورهای اطراف اشغال و خونریزی و تجاوز جریان دارد و در کشورهای دیگر مستکبران هر جا که تصمیم می‌گیرند حمله می‌کنند و آن کشورها را هدف قرار می‌دهند، ملت ما در آرامش مسیر رشد و تعالی خود را طی می‌کنند.

نقدی اضافه کرد: اگر ملت ما توانسته با حفظ آرمان‌ها و ارزش‌ها از تهدید دشمن مصون باشد، این حضور همه آحاد مردم در صحنه است که در قالب بسیج رقم خورده است.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین تاکید کرد: زمانی که شما در مقابل قدرت‌های مستکبر قد علم می‌کنید باید نیرویی داشته باشید که بتواند با قوای آنها توازن برقرار کند، آیا ما استعدادهای آمریکای پلید و اروپای جنایتکار و تجهیزات آنها را داریم که توانسته‌ایم مانع تجاوز آنها شویم؟ این طور نیست.

وی با طرح این پرسش که شاید ما ۲ درصد امکانات آنها را هم نداشته باشیم اما چرا آنها جرات نمی‌کنند به کشور ما حمله کنند، گفت: همین وجود بسیج و مردم آگاهی است که ما را در کنار هم قرار داده و مردم چشمانشان به فرمان رهبری است و همین قدرت امروز با صلابت ایستاده است.

نقدی خاطرنشان کرد: صلابت امروز را مدیون بسیجیان دیروز هستیم که آنقدر درخشیدند که دشمنان فکر تجاوز هم به خودشان راه نداده‌اند.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین با اشاره به اثرگذاری بسیج کشورمان بر سایر کشورهای منطقه، یادآور شد: صلابت بسیج برای مردم لبنان و فلسطین الهام‌بخش بود و درس‌های بسیج به آنها منتقل شد و دیدیم که چه صلابتی آفریده شد، فلسطینی‌ها با الهام از بسیج یکی از بزرگترین و مجهزترین ارتش‌ها را در غزه زمین‌گیر کردند.

وی بر همین اساس افزود: در سال ۶۱ رژیم صهیونیستی به راحتی پایتخت لبنان را اشغال کرد اما آنها با درسی که از بسیج گرفتند دوبار پوزه رژیم صهیونیستی را به خاک مالیدند و آن را خوار و ذلیل کردند.

نقدی با بیان اینکه کشورهای غربی مجبورند مزدور خارجی استخدام کنند، گفت: مردم این کشورها حاضر نیستند به جبهه‌های جنگ بیایند و دولت‌های غربی از نیروهای خارجی با حقوق ۲۰ میلیونی که از مالیت مردم کشورشان تامین می‌شود نیرو استخدام می‌کنند.

وی خاطرنشان کرد: این در حالی است که در کشوری که آنها مدعی‌اند دیکتاتوری در آن حاکم است میلیون‌ها جوان آماده‌اند جانشان را نه فقط برای آب و خاک میهن خود بلکه برای دیگر ملت‌های مظلوم فدا کنند و گاهی جوانان ما اشک می‌ریزند و از ما می‌خواهند که آنها را به غزه، عراق و لبنان اعزام کنیم اما ما می‌گوییم که این کشورها به نیروی نظامی نیاز ندارند و به برکت بسیج ما، خود به مقابله با دشمن رفته‌اند.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین حضور بی‌نظیر بسیجیان را نمادی از مردم‌سالاری دینی برشمرد و گفت: مدعیان مردم‌سالاری نه تنها مردمشان حاضر به پیوستن به نیروی نظامی جهت دفاع از کشورشان نیستند بلکه حتی برای به پای صندوق رای آمدن نیز مشکل دارند.

وی به انتخابات اخیر کنگره آمریکا اشاره کرد و اظهارداشت: آنچنان مردم آمریکا با این انتخابات قهر کرده‌اند که دولتمردان آمریکا خجالت می‌کشند آمار درصد حضور مردم در پای صندوق‌های رای را منتشر کنند چراکه در بعضی ایالت‌ها حتی کمتر از ۱۰ درصد واجدین شرایط پای صندوق‌ها حضور یافتند.

نقدی با دعوت از کشورهای غربی برای دقت در الگوی مردم‌سالاری دینی گفت: نه تنها در تظاهرات‌ها و انتخابات بلکه در عرصه‌های جهاد و دفاع از میهن جوانان کشوشان صف به صف آماده‌اند.

وی مردم‌سالاری دینی را تجربه‌ای از حضور پر رنگ مردم خواند و با اشاره به اینکه این عرصه صرفا میدان جنگ نظامی نیست خاطرنشان کرد: امروز جوانان ما در برابر تجاوزکاران در جبهه‌های گوناگون آرایش گرفتند.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین تجاوز دشمن به مرزهای فکری و اعتقادی و خدشه‌دار کردن کرامت مردم ایران را یادآور شد و گفت: امروز بسیج با تشکیل حلقه‌های متعدد در مساجد و پایگاه‌ها با تزکیه، معرفت و بصیرت‌افزایی استمرار حرکت خود را تضمین می‌کنند.

وی از قد علم کردن بسیج در عرصه جبهه فرهنگی به منظور زنده نگه داشتن یاد شهدا سخن گفت و افزود: برگزاری بیش از ۱۵ هزار کنگره شهید و بیش از صدها عنوان کتاب و سیره شهدا از جمله این موارد است.

نقدی با اشاره به فتنه‌افکنی بزرگی که دشمن در دستور کار خود قرار داده است به تشکیل جبهه بزرگ بسیجیان در برابر آن اشاره و خاطرنشان کرد: این هفته شاهد افتتاح اولین شبکه اطلاع‌رسانی گسترده و مستقل از اینترنت خواهیم بود که با خط‌شکنی بسیجیان صورت می‌گیرد.

وی ادامه داد: این حرکت بسیجیان پاسخی به کسانی است که آیه یاس می‌خوانند و بسیج ثابت کرد که این کار شدنی است؛ اگر با امکانات محدود بسیجیان موفق به راه‌اندازی این شبکه شده‌اند پس با امکانات گسترده دیگر مسئولان می‌توان مردم را از شبکه‌ اطلاع‌رسانی برخوردار کرد.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین گفت: اگر انرژی هسته‌ای حق مسلم ماست داشتن یک شبکه اطلاع‌رسانی با اتکا به توانایی‌های بومی حق مسلم‌تر ما است و امروز متخصصان ما خود مدیریت این شبکه را برعهده دارند و کار را به دست بیگانه نسپردند.

وی با رد اینکه حضور بسیج امروز محدود به عرصه‌های ذکر شده است تصریح کرد: در عرصه جهاد اقتصادی و اقتصاد مقاومتی بیسجیان با همان امکانات محدودی که در اختیار دارند حرکت بزرگی را آغاز کرده‌اند.

نقدی راه‌اندازی ۲۳هزار و ۵۰۰ واحد تولیدی در سال گذشته در راستای کمک به دولت را مورد اشاره قرار داد و گفت: امسال نیز برای ۴۰ هزار واحد برنامه ریزی شده است که این هفته شاهد افتتاح نمادین ۲۰ هزار واحد آن خواهیم بود که نمونه‌ای از کار و مدیریت جهادی است.

وی از راه‌اندازی ۲ هزار و ۴۰۰ سالن ورزشی در همه نقاط کشور به عنوان پاسخی به مطالبه مقام معظم رهبری یاد کرد و با اشاره به اینکه امسال نیز هزار سالن دیگر در این عرصه افتتاح خواهد شد بیان داشت: به خاطر همین کارآمدی و حضور بسیج در همه عرصه‌هاست که دشمن پس از ولایت این نهاد را مورد آماج دشمنی‌های خود قرار داده است.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین گفت: پاسخ بسیجیان به دشمن این است که ما مرد جنگیم چه جنگ سخت و چه جنگ نرم؛ بسیجیان جنگ سخت را مشق کرده‌اند و ان شالله در عرصه جنگ نرم هم حماسه‌ای بزرگ خلق خواهند کرد.

 

 

فارس

سردار علی فضلی جانشین سازمان بسیج مستضعفین: مردم ایلام مرزبانان دلیر نظام در دوران دفاع مقدس سنگ تمام گذاشتند

مردم ایلام به عنوان مرزبانان دلیر نظام در دوران دفاع مقدس در دفاع از کیان ایران اسلامی سنگ تمام گذاشتند.

 

n00310672-t

به گزارش خبرگزاری ایثارگران ، سردار علی فضلی جانشین سازمان بسیج مستضعفین در جمع شماری از فرماندهان ارشد سپاه استان‌های مختلف کشور در ایلام اظهار داشت: مردم ایلام به عنوان مرزبانان دلیر نظام در دوران دفاع مقدس در دفاع از کیان ایران اسلامی سنگ تمام گذاشتند.

وی گفت: مردم استان ایلام رسالت و نقش خود را به خوبی در دوران دفاع مقدس در کنار نیروهای سازمانی به خوبی ایفا کردند و خدا را شاکرم که در ایام محرم و ایام سوگواری سرور و سالار شهیدان امام حسین (ع) توفیقی یار شده است که در بین مردم ایلام قرار گرفته و جلسه قرارگاه مرکزی راهیان نور را در این استان سلحشور برگزار کنیم.

وی ادامه داد: ایجاد قرار اربعین حسین (ع) در سپاه و بسیج به منظور عملیاتی کردن فرامین نورانی نائب امام زمان در عزیمت زائران اربعین حسینی بوده است. ارائه خدمات به زوار حسینی یکی از وظایفی است که بر عهده بسیج و سپاه گذاشته شده است که امیدواریم با همکاری دستگاه‌های مسئول و متولی این امر به صورت ویژه محقق شود.

وی اضافه کرد: قرارگاه مرکزی راهیان نور به منظور ارائه خدمات به زوار اربعین حسین در سه منطقه عزیمت به کربلای معلی را مهران، چزابه و شلمچه مستقر می‌شوند و برنامه‌های خود را برای عزیمت زوار اجرایی می‌کنند.

* قدردانی سردار فضلی از فرمانده سپاه امیرالمؤمنین (ع) استان ایلام

فضلی تصریح کرد: در منطقه مرزی مهران در استان ایلام مسئولیت این امر با سردار حسینی فرمانده سپاه امیر المومنین (ع) استان ایلام بوده که جا دارد از زحمات این فرمانده گرانقدر به صورت ویژه قدردانی کنم.

جانشین سازمان بسیج مستضعفین گفت: امیدوارم با همکاری همه کمک مؤثر و ماندگاری را در ارائه خدمات به زوار حسینی در اربعین حسینی در مرزهای کشور از جمله مرز مهران داشته باشیم.

وی ادامه داد: بازدیدی از مرز مهران داشته و هماهنگی‌های لازم با دستگاه‌های متولی از جمله حج و زیارت داشته تا این روند یعنی ارائه خدمات به زوار حسینی شتاب ویژه‌ای داشته باشد.

فارس

فرمانده نیروی انتظامی استان اردبیل: تلاش پلیس برای ارتقای شاخص‌های امنیت روانی و آرامش اجتماعی است

تلاش پلیس برای انجام وظایف و رسالت خطیر در این زمینه بوده که برنامه‌ریزی‌ها و هدف‌گذاری‌ها نیز ارتقای  شاخص‌های امنیت روانی و آرامش اجتماعی است.
13920405000343_PhotoA

به گزارش خبرگزاری ایثارگران ، سردار ابراهیم کریمخانی فرمانده نیروی انتظامی استان اردبیل اظهار داشت: در این مدت بیش از ۳۸۴ مورد پرونده جعل و کلاهبرداری تشکیل شده که کاراگاهان پلیس آگاهی سعی کرده‌اند عوامل دخیل را در این موضوع شناسایی و دستگیر کنند.

وی مجموع جرایم رخ داده در استان اردبیل را در هفت ماهه امسال رو به کاهش اعلام کرد و افزود: در این مدت وقوع سرقت ۱۰٫۵ درصد کاهش یافته و کشف در این حوزه نیز ۷ درصد نسبت به سال گذشته در همین مدت افزایش داشته است.

فرمانده نیروی انتظامی استان اردبیل از کشف ۱۰۰ درصدی قتل‌های رخ داده و عوامل دخیل در آن خبر داد و افزود: پلیس فتا نیز در برخورد با سایت‌های غیرمجاز با ۴ درصد افزایش عملکرد و برخورد روبه‌رو بوده است.

کریمخانی با قدردانی از همکاری خوب رسانه‌ها در ایجاد امنیت روانی و ترزیق آرامش در جامعه بیان کرد: در این حوزه آنچه که مهم و اساسی بوده تلاش پلیس برای انجام وظایف و رسالت خطیر در این زمینه بوده که برنامه‌ریزی‌ها و هدف‌گذاری‌ها نیز ارتقای  شاخص‌های امنیت روانی و آرامش اجتماعی است.

این مسئول از رونمایی چهار مورد کتاب بر اساس بررسی‌ها و تحقیقات انجام شده به همت معاونت اجتماعی و ارشاد و با تلاش پلیس خواهران خبر داد و گفت: عمده این کتاب‌ها بر محوریت جرایم اجتماعی است که در جامعه بر اثر غفلت خانواده‌ها و والدین رخ می‌دهد که آخرین کتاب با نام «تاثیر دخالت والدین بر روابط زوجین» است که محصول کار علمی، فرهنگی و تحقیقاتی است که پلیس اقدام به انتشار آن کرده تا به وظیفه خطیر فرهنگ‌سازی و آگاه‌سازی در جامعه عمل کرده باشد.

رئیس پلیس استان اردبیل در مورد برخورد با اراذل و اوباش و ارائه تعریفی خاص از جرایم رخ داده از سوی این افراد نیز عنوان کرد: به هرگونه عامل درگیری و نزاع عادی نمی‌توان اسم اراذل و اوباش گذاشت چراکه ما در استان اردبیل اراذل و اوباش را شناسنامه‌دار کرده‌ایم و همواره اقدامات آنها تحت کنترل است به طوری که ۱۲۳ نفر اراذل و اوباش شناسایی شده در مرکز استان شناسنامه‌دار و تحت کنترل هستند که در صورت وقوع هرگونه نزاع دسته‌جمعی به واسطه آنها این افراد شناسایی شده و به سرعت دستگیر می‌شوند.

کریمخانی گفت: استان اردبیل هر چند از جرایم مربوط به زد و خورد و برخی درگیری‌های بعد از تصادفات راهنمایی و رانندگی جزو استان‌های در رتبه بالا است اما در وقوع مجموع جرایم و در ارزیابی‌های کشوری وضعیت و رتبه پایین‌تری دارد و از لحاظ تامین امنیت و ارتقای آرامش جامعه نیز جزو سه استان امن کشور محسوب می‌شود.

فارس

فرمانده انتظامی استان اردبیل: با فرهنگ‌سازی درست و مناسب میزان تلفات و تصادفات رانندگی کاسته شود

ما باید تلاش کنیم تا با فرهنگ‌سازی درست و مناسب و آگاهی‌دهی به مردم و در کنار آن ایجاد زیرساخت‌های مناسب زمینه تردد سهل و راحت را برای مردم فراهم کنیم تا از میزان تلفات و تصادفات رانندگی کاسته شود.
13930714000250_PhotoA

به گزارش خبرگزاری ایثارگران ، سردار ابراهیم کریم‌خانی فرمانده انتظامی استان اردبیل در مراسم افتتاح مرکز کنترل ترافیک و مانیتورینگ نیروی انتظامی مشگین‌شهر اظهار کرد: ما باید تلاش کنیم تا با فرهنگ‌سازی درست و مناسب و آگاهی‌دهی به مردم و در کنار آن ایجاد زیرساخت‌های مناسب زمینه تردد سهل و راحت را برای مردم فراهم کنیم تا از میزان تلفات و تصادفات رانندگی کاسته شود.

وی با یادآوری اینکه با راه‌اندازی مرکز کنترل ترافیک و مانیتورینگ به شکل همه‌جانبه امکان رصد تمام تخلفات رانندگی وجود داشته و زمینه برای روان‌سازی ترافیک با همکاری پلیس انجام می‌شود، تصریح کرد: ما با راه‌اندازی این مرکز برای اولین بار در بین شهرستان‌های استان اردبیل در مشگین‌شهر قادر شدیم تا ارتقای کمی و کیفی را در کارهای راهنمایی و رانندگی و ارتقاءبخشی به عبور و مرور را انجام دهیم که در صورت بروز تخلف با ثبت آنها در دوربین‌های مجهز امکان برخورد با افراد متخلف به وجود می‌آید.

فرمانده انتظامی استان اردبیل گفت: در نیمه اول امسال با تلاش و جدیتی که پلیس مشگین‌شهر انجام داده یک کاهش نسبی و خوبی را در وقوع جرایم شاهد هستیم که امیدواریم با توجه به جایگاه مشگین‌شهر به عنوان جایگاه ممتاز در حوزه‌های فرهنگی، ‌اجتماعی، سیاسی و اقتصادی بتوانیم در این زمینه موفق عمل کنیم.

کریم‌خانی با یادآوری اینکه در همین مدت شش ماه میزان وقوع سرقت ۳۶ درصد کاهش یافته است، افزود: با وجود این کاهش در تلفات جاده‌ای ما با ۱۹ درصد افزایش روبه‌رو هستیم.

وی تلاش پلیس برای ارتقای امنیت و شاخص‌های توسعه‌ای در این زمینه را یادآور شد و بیان کرد: آنچه که در این حوزه بسیار مهم و اساسی است ضرورت همکاری‌های مستمری است تا بتوان یک حرکت مفید و مؤثر را در عرصه‌های مختلف فراهم کرد.

فارس

فرمانده انتظامی استان اردبیل: تشدید برخورد با قاچاقچیان و سوداگران مرگ در اردبیل

فرمانده انتظامی استان اردبیل از برخورد شدید و جدی با قاچاقچیان و سوداگران مرگ در این استان خبر داد.

13930822000073_PhotoD

به گزارش خبرگزاری ایثارگران ، سردار ابراهیم کریم‌خانی فرمانده انتظامی استان اردبیل کریم‌خانی در جریان دستگیری یک باند تهیه و توزیع مواد مخدر در جمع خبرنگاران اظهار کرد: پلیس بدون مماشات با عوامل دخیل در تهیه و توزیع مواد مخدر برخوردهای قاطع و جدی خود را انجام می‌دهد تا اجازه ندهد این مواد افیونی به جامعه رسیده و یا بین مصرف‌کنندگان توزیع شود.

وی با یادآوری اینکه ما با ارتباط‌گیری و اطلاعاتی که مردم در اختیار ما می‌گذارند قاچاقچیان مواد مخدر و سوداگران مرگ را شناسایی و آنها را به سزای اعمالشان می‌رسانیم، تصریح کرد: اخیراً با اطلاعاتی که مردم در اختیار ما گذاشتند، موفق شدیم یک باند قاچاق مواد مخدر را کشف و عوامل آن را دستگیر کنیم.

فرمانده انتظامی استان اردبیل گفت:‌ در این عملیات پلیس تخصصی مبارزه با مواد مخدر موفق شد ۱۹ کیلوگرم تریاک را کشف و ضبط کند.

کریم‌خانی عملیات پلیس را در برخورد با این سوداگری‌ها به موقع و به شکل غافلگیرکننده توصیف کرد و ادامه داد: مأموران ما به محض اطلاع از حضور تهیه‌کنندگان و توزیع‌کنندگان مواد مخدر و اطمینان از صحت گزارش در عملیات‌های غافلگیرکننده موفق شدند عوامل تهیه و توزیع ۱۹ کیلوگرم مواد افیونی را دستگیر و خودروهای آنها را متوقف کنند.

وی عزم پلیس را برای مبارزه با قاچاقچیان یادآور شد و اضافه کرد: ما آن قدر عرصه را برای فعالیت مجرمان در این عرصه تنگ کردیم که به هیچ وجه اجازه نمی‌دهیم عوامل تهیه و توزیع مواد مخدر به راحتی به فعالیت‌های غیرقانونی خود ادامه دهند.

فرمانده انتظامی استان اردبیل نقش پلیس را در مبارزه قاطع با سوداگران و عوامل تهیه و توزیع آن یادآور شد و بیان کرد: تلاش و جدیت ما بر این است تا زمینه حرکتی مفید و مؤثر را بیش از گذشته فراهم آوریم.

فارس

نیروی انتظامی ۲ عامل حادثه بیمارستان فاطمی اردبیل را دستگیر کرد

نیروی انتظامی استان اردبیل خبر دستگیری دو نفر از عوامل شرور حادثه بیمارستان فاطمی اردبیل را تایید کرد.

13930808000351_PhotoA

به گزارش خبرگزاری ایثارگران ، یکی از مسئولان مرکز اطلاع‌رسانی فرماندهی انتظامی استان اردبیل امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در اردبیل اظهار کرد: با تلاش و پیگیری‌های نیروی انتظامی دو نفر از عوامل حادثه بیمارستان فاطمی اردبیل دستگیر شده و تلاش برای دستگیری دیگر عوامل متواری این حادثه در دست اقدام است.

سعید عزیزی‌کیا با رد شایعات مصدومیت و مجروح شدن چند نفر از پرسنل نیروی انتظامی گفت: در این حادثه به عوامل نیروی انتظامی هیچ مصدومیتی وارد نشده، ولی یک نفر از نگهبانان بیمارستان با لباس فرم از ناحیه دست دچار مصدومیت و شکستگی شده است.

وی با بیان اینکه پیگیری نیروی انتظامی و دستگاه قضا برای دستگیری عوامل این حادثه ادامه دارد، گفت: نیروی انتظامی نیم ساعت دیگر در مورد این حادثه توضیحات کاملی را خواهد داد، ولی در حال حاضر هیچ یک از مسئولان نیروی انتظامی حاضر به مصاحبه نیستند.

به رغم پیگیری‌های مستمر از شب گذشته تاکنون هیچ یک از مسئولان نیروی انتظامی استان اردبیل در مورد حادثه بیمارستان فاطمی پاسخگو نبوده و این در حالی است که دادستان عمومی و انقلاب اردبیل با تعامل مثال‌زدنی که جای تقدیر ویژه دارد که از نخستین ساعات حادثه روند پیگیری این پرونده را جهت تنویر افکار عمومی و جلوگیری از نشر شایعه و اخبار غیر واقع در گفت‌وگو با خبرنگار فارس اطلاع‌رسانی می‌کند.

فارس

فرمانده انتظامی استان اردبیل: عوامل اغتشاش اردبیل دستگیر شدند

با تلاش و پیگیری‌های پلیس امنیت عمومی ۱۱ نفر از عوامل ناامنی در بیمارستان فاطمی اردبیل دستگیر شدند تا با تحویل به مراجع قضایی این افراد به سزای اعمالشان برسند.

13930822000075_PhotoA

به گزارش خبرگزاری ایثارگران ، سردار ابراهیم کریم‌خانی فرمانده انتظامی استان اردبیل در نشست مطبوعاتی با جمعی از اصحاب رسانه در اردبیل اظهار کرد:‌ دو روز پیش بر اثر درگیری دو جوان در یکی از محلات اردبیل یکی از طرفین با چاقو مصدوم شده و راهی بیمارستان می‌شود که ابتدا در بیمارستان سبلان سپس فاطمی این فرد را مورد مداوا قرار می‌دهند اما طرفین دعوا به مرکز بیمارستانی هجوم آورده و اقدام به ایجاد اغتشاش در بیمارستان فاطمی کرده بودند.

فرمانده انتظامی استان اردبیل گفت: ‌به محض اطلاع از موضوع و جراحات وارده به مأمور انتظامات و مأمور نیروی انتظامی، پلیس در محل حاضر شده و این افراد به محض مشاهده پلیس پا به فرار گذاشتند.

کریم‌خانی در بخش دیگری از سخنان خود افزود: این افراد شرور که با چوب، چماق و چاقو به بیمارستان حمله‌ور شده بودند با ایجاد رعب و وحشت و مصدوم کردن دو نفر از سوی پلیس امنیت عمومی مورد پیگیری قرار گرفتند که در همان لحظات اولیه دو نفر از آنها دستگیر شدند.

وی بیان کرد:‌ با هماهنگی دادستان عمومی و انقلاب اردبیل در کمتر از ۲۴ ساعت موفق شدیم همه عوامل دخیل در این ناامنی را دستگیر و بازداشت کنیم تا دیگر به چنین اقدام ناامنی و بی‌نظمی دست نزنند.

کریم‌خانی در ادامه اضافه کرد: ما از مردم استان اردبیل انتظار داریم با توجه به آمار بالای نزاع و درگیری در این استان در صورت بروز مشکلات برای رفع مرافعه خود به جای زد و خورد با مراجعه به مراجع قانونی خواسته و مطالبات خود را مطرح کنند تا بدون دعوا و درگیری و یا مصدوم و کشته مطالبات برآورده شده و به خواسته‌های طرفین توجه شود.

فرمانده انتظامی استان اردبیل ادامه داد: امیدواریم دیگر شاهد چنین رویدادهای ناگواری نباشیم و زمینه برای صلح، آشتی و امنیت پایدار بیشتر برقرار شود.

فارس

رئیس بنیاد شهید: موسسه اندوخته شاهد در مسیر مورد نظر امام(ره) حرکت می کند

نماینده ولی فقیه، معاون رییس جمهور و رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران در مجمع عمومی سالیانه موسسه اندوخته شاهد، گفت: این موسسه، گام های مثبت و خوبی برداشته و مسیر مورد نظر امام(ره) تا امروز در آن تداوم یافته است.

 

84462_2734696908

به گزارش خبرگزاری ایثارگران به نقل از خبرگزاری حیات ، مجمع عمومی سالیانه موسسه اندوخته شاهد با دستور “بررسی عملکرد” و حضور حجت الاسلام و المسلمین سید محمدعلی شهیدی، نماینده ولی فقیه، معاون رییس جمهور و رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران برگزار شد.

حجت الاسلام و المسلمین شهیدی با بیان اینکه موسسه اندوخته شاهد، موسسه ای بسیار حساس و مهم است، گفت: امام خمینی(ره) در راستای خدمت به خانواده های معزز شهدا، موسسه اندوخته شاهد را بنیان گذاشتند و نخستین کسی بودند که در این موسسه سرمایه گذاری کردند. پس از سال ها به برکت انفاس امام راحل و ارواح پاک شهدا، این موسسه گام های مثبت و خوبی برداشته است. از هیات امنا، هیئت مدیره و اعضای موثر این موسسه تشکر می کنم که مسیر مورد نظر امام(ره) تا امروز تداوم پیدا کرد.
وی با اشاره به اینکه بنیاد در دو حوزه نمایندگی ولی فقیه و اجرایی بنیاد فعالیت می کند، افزود: حوزه نمایندگی ولی فقیه بر اجرای امور نظارت می کند و به دنبال حفاظت و نظارت بر اموال بنیاد است. موسسه اندوخته شاهد جزو اموال بنیاد نیست و موسسه ای مستقل محسوب می شود اما اموال این موسسه مربوط به خانواده شهداست و حوزه نمایندگی ولی فقیه بر آن نظارت دارد.نماینده ولی فقیه در بنیاد اساس فعالیت موسسه اندوخته شاهد را بر مبنای اساسنامه عنوان کرد و گفت: در جلسات قبلی بنا بر این شد تا موسسه اندوخته شاهد با هیئت مدیره فعلی تا آبان ماه به کار خود ادامه دهد. بر همین مبنا در جلسه امروز علاوه بر ارائه گزارش عملکرد موسسه، اعضای هیات مدیره نیز مشخص می شوند.

معاون رییس جمهور به ویژگی هایی که برای اعضای واجد شرایط عضویت در هیات مدیره موسسه اندوخته شاهد در نظر گرفته شده است اشاره کرد و گفت: داشتن تخصص، داشتن وقت لازم برای حضور در هیات مدیره، ارتباط مطلوب با حوزه نمایندگی ولی فقیه و داشتن سابقه همکاری با این موسسه از ویژگی های لازم برای همکاری با این موسسه است. بر اساس این ویژگی ها ۱۰ نفر برای کاندید شدن عضویت در هیات مدیره مشخص شدند زیرا موسسه اندوخته شاهد باید بهترین ها را در خود جای دهد.
بنا براین گزارش، جلسه با ریاست حجت الاسلام و المسلمین حسنی قائم مقام نماینده ولی فقیه در بنیاد به نیابت از حجت الاسلام و المسلمین شهیدی ادامه پیدا کرد و گزارش فعالیت های هیات مدیره در سال گذشته توسط مدیرعامل موسسه اندوخته شاهد و گزارش سازمان حسابرسی توسط نماینده این سازمان قرائت شد.
لازم به ذکر است، در پایان رای گیری اعضا برای انتخاب هیات مدیره جدید برگزار شد که طبق آن جعفر علی اکبری، محمدرضا آیت اللهی، محسن مهرعلیزاده، محمد مهدی مفتح و محمدرضا روحانی به عنوان اعضای جدید هیات مدیره موسسه اندوخته شاهد انتخاب شدند.

 

اساسنامه صندوق اشتغال و کارآفرینی ایثارگران تصویب شد

آیین‌نامه جذب، انتصاب و پرداخت فوق‌العاده ویژه رؤسا و اعضای شعب سازمان تعزیرات حکومتی از جمله مصوبات جلسه امروز (چهارشنبه) هیأت وزیران بود.

 

84533_1979863568

به گزارش خبرگزاری ایثارگران به نقل از خبرگزاری حیات ، هیأت دولت روز چهارشنبه ۲۸ آبان ماه به ریاست حجت‌الاسلام روحانی تشکیل جلسه داد و مهم‌ترین مسائل کشور از سوی اعضای دولت مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت. در این جلسه، تعدادی از پیشنهادهای دستگاه‌های اجرایی پس از بحث و بررسی، به تصویب هیأت وزیران رسید.

آیین‌نامه جذب، انتصاب و پرداخت فوق‌العاده ویژه رؤساء و اعضای شعب سازمان تعزیرات حکومتی از جمله مصوبات جلسه امروز هیأت وزیران بود. در این آیین‌نامه شرایط مربوط به جذب و انتصاب رؤساء و اعضای شعب سازمان، اختصاص شعب بدوی و تجدیدنظر ویژه قاچاق و چگونگی شکل‌گیری آنها، نحوه انتصاب رؤسا و اعضای شعب ویژه قاچاق و ضوابط تعیین و پرداخت فوق‌العاده ویژه تعیین شده است.

با تصویب دولت، به منظور تقویت واحدهای استانی، شهرستانی و بخش سازمان ثبت اسناد و املاک کشور، تعداد سه هزار و ۴۰۰ پست سازمانی با رعایت قوانین و مقررات مربوط ایجاد و در اختیار معاونت توسعه مدیریت و سرمایه انسانی رئیس جمهوری قرار می‌گیرد تا به صورت تدریجی و پس از مهیا شدن امکانات، تجهیزات، ساختمان‌های اداری و تأمین اعتبار لازم و کاربینی، حسب مورد توسط معاونت توسعه مدیریت و سرمایه انسانی رییس جمهور به سازمان مذکور اختصاص یابد.

اساسنامه صندوق اشتغال و کارآفرینی ایثارگران را نیز در جلسه امروز، از تصویب اعضای دولت گذشت. این صندوق که مؤسسه‌ای است وابسته به بنیاد شهید و امور ایثارگران، به منظور ایجاد، توسعه و تقویت اشتغال و کارآفرینی و حمایت از فرصت‌های شغلی ایثارگران شامل خانواده شاهد (پدر، مادر، همسر و فرزند)، جانبازان و آزادگان و همسر و فرزندان آنان، با شخصیت حقوقی، مالی و اداری مستقل تشکیل و براساس مفاد این اساسنامه فعالیت می‌کند.

معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی اردبیل: جشنواره رسانه،‌ نظم و امنیت عمومی در اردبیل برگزار می‌شود

نخستین جشنواره رسانه،‌ نظم و امنیت عمومی به صورت ملی در اسفند ماه سال گذشته برگزار شد که تصمیم بر این شد تا این جشنواره در سال‌جاری به صورت استانی و با حضور فعالان رسانه استان اردبیل برگزار شود.
13920922000183_PhotoD

به گزارش خبرگزاری ایثارگران ، هوشنگ شهبازی عصر امروز در جلسه هماهنگی برگزاری این جشنواره در اردبیل اظهار کرد: رسانه‌ها امروز نقش تأثیرگذار و بی‌بدیلی در ارتقای احساس امنیت روانی شهروندان با تهیه، تدوین و انتشار اخبار و اطلاعات صحیح دارند که قطعاً اربابان رسانه و جراید براساس رسالت خود می‌توانند در ایجاد قانون‌گرایی و نظم‌پذیری مأموریتشان را به سرانجام برسانند.

وی با اشاره به استقبال خبرنگاران از برگزاری نخستین جشنواره رسانه،‌ نظم و امنیت عمومی به صورت ملی در اسفند ماه سال گذشته تصریح کرد: تصمیم بر این شد تا این جشنواره در سال‌جاری به صورت استانی و با حضور فعالان رسانه استان اردبیل برگزار شود.

معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی استان اردبیل محورهای جشنواره رسانه،‌ نظم و امنیت عمومی را انتشار اخبار، گزارش و مصاحبه در موضوعات مرتبط اعلام کرد و گفت: امیدواریم همه اصحاب رسانه در این همایش حضور و شرکت گسترده و فعالانه‌ای را داشته باشند.

شهبازی موضوع و محورهای جشنواره را بیان کرد و افزود: سهم و نقش رسانه‌ها در ارتقای تعامل پلیس با مردم، ساز و کارهای رسانه‌ای ارتقاء نظم و امنیت اجتماعی،‌ نقش رسانه‌ها در ترویج قانون‌گرایی و نظم‌پذیری، ابعاد جامعه‌شناختی تهیه، تدوین و انتشار اخبار اجتماعی و ظرایف روان‌شناسی نشر و تحلیل اخبار حوادث و رخدادها از موضوعات این جشنواره است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود بیان کرد: اصحاب رسانه هرگونه خبر، گزارش و مصاحبه را که در یک سال گذشته کار شده و با موضوعات یاد شده تناسب داشته باشد را می‌توانند برای شرکت در این جشنواره ارسال کنند که این محاسبه از ۳۰ دی ماه سال گذشته تا ۳۰ دی ماه سال‌جاری است.

شهبازی اضافه کرد: هر نفر از اصحاب رسانه تا ۱۵ بهمن ماه فرصت دارند حداکثر سه اثر به دبیرخانه این جشنواره واقع در میدان ارتش اردبیل، ‌معاونت اجتماعی، فرماندهی انتظامی اردبیل ارسال کنند.

معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی استان اردبیل ادامه داد: به نفرات برتر جوایز ارزنده‌ای با انتخاب داوران برون سازمانی اهدا می‌شود و انتظار بر این است تا در این همایش بتوان از برترین آثار تلاشگران عرصه رسانه تجلیل و قدردانی کرد.

وی با بیان اینکه زمینه‌سازی‌ها برای ارتقای روابط و تعاملات فی‌مابین بیشتر فراهم شده و یک حرکت مثبت و رو به جلو را بین پلیس و رسانه‌ها شاهد هستیم، گفت: امیدواریم برگزاری چنین رویدادهایی این توانمندی‌ها را ارتقاء بدهد.

فارس