Category: آخرین اخبار

بسیج بدون ولایت فقیه معنا ندارد

 بسیج و بسیجی بدون امام و رهبری و هدایت ولایت فقیه معنا ندارد.
100930668725

به گزارش خبرگزاری ایثارگران ، سردار سرلشکر محمدعلی جعفری در اجتماع بزرگ «شکوه مقاومت» در کرمان با تبریک هفته بسیج و گرامیداشت یاد شهدای گرانقدر انقلاب اسلامی و دفاع مقدس گفت: صدور فرمان تشکیل بسیج از سوی رهبر کبیر انقلاب صورت گرفت.

وی با بیان اینکه پس از تسخیر لانه جاسوسی مشخص شد که دشمن اصلی انقلاب اسلامی آمریکای جهان‌خوار است، ادامه داد: امام راحل نیز به منظور آمادگی دفاعی مردم ایران که به صورت کامل و گسترده انجام بگیرد تا در برابر توطئه‌های آمریکا و نظام سلطه بتوانیم مقاومت کنیم، فرمان تشکیل بسیج ۲۰ میلیونی در سال ۵۸ را دادند و هنوز به یک سال نکشیده بود که جنگ را بر ما تحمیل کردند.

فرمانده کل سپاه پاسداران تصریح کرد: این پیش‌بینی و دوراندیشی امام راحل را می‌رساند که با رهبری پیامبرگونه خود این انقلاب را به ثمر رساندند و آمادگی لازم را در مردم ایجاد کردند؛ بسیج رمز موفقیت و پیروزی انقلاب اسلامی است.

وی با بیان اینکه بسیج نعمت بزرگی بود که با تایید آن کشور جمهوری اسلامی ایران تضمین شد، عنوان کرد: در برابر تمام توطئه‌ها و ناامنی‌های دشمن و همچنین عرصه‌های داخلی و مسائل سیاسی، فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی و … بسیج حضور فعال و گسترده‌ای دارد.

سردار جعفری به حضور علیرضا رزم‌حسینی عنوان استاندار کرمان اشاره کرد و گفت: این رزمنده دوران دفاع مقدس به عنوان استاندار تجربه‌های زیادی در عرصه مدیریت و اقتصاد دارد.

فرمانده کل سپاه پاسداران اظهار کرد: دیدگاه‌های خوبی استاندار برای توسعه کرمان دارد، بسیجیان و تمام مسئولان باید از این فرصت برای توسعه استان و رفع مشکلات مردم استفاده کنند.

وی افزود: امیدواریم در آینده‌ای نه چندان دور شاهد توسعه همراه با عدالت و پیشرفت در استان کرمان باشیم.

فرمانده کل سپاه پاسداران اظهار کرد: شما مردم کرمان قدر نماینده ولی‌فقیه در استان کرمان و فرمانده سپاه ثارالله را باید بدانید.

وی با بیان اینکه بسیج نعمت بزرگی بود که با تایید آن این کشور تضمین شد، عنوان کرد: بسیج در برابر تمام توطئه‌ها و ناامنی‌های داخلی، مسائل سیاسی، فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی و … حضور فعال و گسترده‌ای داشته و دارد.

سردار جعفری تصریح کرد: زمانی که جنگ تحمیلی آغاز شد، پیش‌بینی دشمن این بود که طی یک هفته می‌تواند خوزستان را به تصرف درآورند و با فشار به نظام نوپای ایران اسلامی جلوی صدور انقلاب اسلامی را بگیرند.

وی ادامه داد: همیشه ارتش کشورها در برابر هم قرار می‌گیرند و طبیعی بود ارتش ما با گذشت حدود یک سال از انقلاب اسلامی آمادگی لازم را نداشته باشد و دشمنان این موضوع را می‌دانستند و در زمان آن رئیس جمهور خائن و جاسوسان دشمن که در ارتش هنوز حضور داشتند، نگذاشتند ارتش ما آمادگی برای پاسخ به دشمن را داشته باشد.

سردار جعفری گفت: با محاسبه و توان رزم و ارتش عراق با ارتش به هم ریخته ایران بعد از انقلاب اسلامی آن‌ها به پیروزی اطمینان داشتند اما غافل از این بودند که مردم ایران مردمی مومن، مجاهد، مبارز و پاسخ دهنده به هر متجاوزی هستند و با تشکیل فرمان تاریخی امام خمینی (ره) مبنی بر تشکیل بسیج ۲۰ میلیونی این محاسبه را نکرده بودند که یک نیروی منسجم در کشور وجود دارد که می‌تواند محاسبات آن‌ها را به هم بریزد.

فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی تصریح کرد: از روز نخست جنگ، مردم با هر سلاح و امکانی که داشتند به سمت جبهه هجوم آورند و در برابر دشمن ایستادند تا دشمن نتواند به اهداف خود دست یابد.

سردار جعفری عنوان کرد: حضور گستره نیروهای مردمی در جبهه‌های مختلف و مقاومت‌های مردمی با استفاده از امکانات ارتش را شاهد بودیم در حالی که هماهنگی‌های ناقصی به دست آن رئیس جمهور خائن انجام شد که حضور نیروهای مردمی را قبول نداشت.

وی یادآور شد: بسیجیان منتظر فرمان کسی نبودند و به تکلیف خود عمل می‌کردند و هر مانعی را بر می‌داشتند، این حضور گسترده در جبهه‌های مختلف منجر شد که دشمن نتواند به اهداف خود برسد و بعد از چند ماه ارتش عراق متوقف شد.

جعفری ادامه داد: عملیات‌های مردمی با محور نیروهای مردمی در جبهه‌ها بعد از چند ماه آغاز شد اما بنی‌صدر به عنوان رئیس جمهور در دی ماه با آن نگاه، تفکر و دیدگاهی که داشت، از بیرون راندن دشمن ناامید شد.

وی تصریح کرد: زمانی که عملیات ناموفق هویزه انجام شد، بنی‌صدر به امام راحل گفت نمی‌توان پیشروی کرد و باید سر میز مذاکره بنشینیم و امام خمینی (ره) این حرف را نپذیرفتند.

فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ادامه داد: زمانی که این خبر به گوش رزمندگان ما در جبهه‌ها رسید، رزمندگان مومن و انقلابی ما نمی‌توانستند حضور دشمن را در خاک ایران تحمل کنند تا اینکه عملیات‌های محدود و ضربه زدن به دشمن را آغاز کردیم.

جعفری گفت: بعد از چند عملیات محدود تجربیات خوبی آغاز شد و با فرار بنی‌صدر هماهنگی کاملی بین ارتش و نیروهای مردمی ایجاد شد و عملیات‌های پی‌درپی برای رزمندگان اسلام را آغاز کردیم.

وی عنوان کرد: شکستن محاصره آبادان به فرمان امام خمینی (ره) با ۱۰ تا ۱۲ گردان مردمی در کنار رزمندگان ارتش صورت گرفت و شهید باقری طراح عملیات شکست حصر آبادان بود.

جعفری تصریح کرد: رهبری از شهید باقری به‌ عنوان یک معجزه یاد می‌کند چراکه یک جوان ۲۲ ساله بدون تجربه نظامی در جبهه قرار می گیرد و بعد از یک سال بزرگترین استراتژیست کشور ما و طراح عملیات‌های بزرگ دفاع مقدس می‌شود.

وی گفت: عملیات طریق‌القدس با هدف آزادسازی بستان بلافاصله در هشتم آذرماه سال ۶۰ انجام گرفت و عملیات موفق و سرنوشت‌سازی بود و دشمن را ناامید کرد و دشمن در مسیر شکست و ناامیدی قرار گرفت.

جعفری ادامه داد: عملیات طریق‌القدس نخستین عملیاتی بود که ما به مرز رسیدیم و سوسنگرد و هویزه از زیر آتش دشمن خارج شد.

وی خاطرنشان کرد: با گذشت یک سال و هشت ماه از آغاز جنگ ما توانستیم به کمک مردم و همت بسیجیان دلاور و شهدای بزرگوار دشمن را از خاک کشور بیرون کنیم و این معجزه بزرگ تاریخی بود که ایران تنها در برابر قدرت‌های مادی و نظامی دنیا ایستادگی کند.

فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ادامه داد: این معجزه بود که ملت پشت سر رهبر با ایمان و عشقی که به دین و کشور داشتند در جبهه قرار بگیرند و طی مدت کمی تجربیات بسیار خوبی در انجام عملیات‌های پیچیده و سخت نظامی به‌ دست آورند که دشمن دست‌ها را بالا برد و صدام برای آتش بس التماس کرد.

جعفری تصریح کرد: این تفاوت این ۲ نگاه است، نگاه با توانمندی‌های خود و جامعه و ملت خود و نگاه به ابزار مادی یا بی‌توجهی به توانمندی‌های داخلی کشور و این تجربه را از دوران دفاع مقدس داریم.

به گزارش خبرگزاری فارس، وی با بیان اینکه بسیج و بسیجی در کشور ما یک معجزه الهی است، عنوان کرد: بسیج و بسیجی بدون امام و رهبری و هدایت ولایت فقیه معنا ندارد.

جعفری همچنین توسعه تفکر مقاومت و ایستادگی را کلید و رمز موفقیت‌ها و بزرگترین دستاورد انقلاب اسلامی خواند و گفت: این تفکر در جهان در حال گسترش است و در بسیاری از کشورها نتیجه داده است.

وی تصریح کرد: در سوریه، عراق و لبنان اگر این درس مقاومت منتقل نشده بود، سرنوشت آن‌ها معلوم نبود.

فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی عنوان کرد: یکی از مشکلات ما این است که تحولات منطقه به‌ خوبی فهم و درک و بر اساس آن عمل نمی‌شود.

سردار جعفری یادآور شد: یکی دیگر از مشکلات این است که توجه به مولفه‌های اصلی قدرت خودمان نداریم.

وی خاطرنشان کرد: ما امروز جبهه گسترده انقلاب اسلامی را می‌بینیم، مشاهده می‌کنیم، آمریکا و صهیونیست‌ها هر چه تلاش و برنامه‌ریزی می‌کنند به هیچ یک از آن‌ها دست نمی‌یابند و این به علت فکر، ایده و حرکت جدیدی است که به‌ دنبال انقلاب اسلامی از ایران آغاز شده و در منطقه گسترش یافته و مانع اهداف شوم استکباری و نظام سلطه است.

سردار جعفری این سئوال را طرح کرد که چرا به این توانمندی‌ها و دستاوردهای بزرگ نباید توجه کنیم و آن را با برخی از خواسته‌های کوچک و مادی دنیایی مقایسه کنیم.

وی تصریح کرد: مردم می‌دانند فشارهای اقتصادی، سیاسی و تهدیدات نظامی به علت ایستادگی مردم روی شعارهای اصلی خود و برای زیر بار زور آمریکا نرفتن، حرف جدید زدن و درس جدید و توصیه جدید به دیگر کشورهاست.

سردار جعفری گفت: اقتدار و عزت ایران اسلامی به‌ علت ایستادگی زبانزد دیگر کشورها شده است که این اقتدار برگرفته از اعتقادات دینی ما، مکتب عاشورا و حرکت سیدالشهدا (ع) است.

وی افزود: مولفه اصلی این است که ما قدرت خودمان را نباید فراموش کنیم و منظورم از ما «مردم» نیست چراکه مردم این را می‌دانند و پای آن ایستاده‌اند.

این فرمانده دوران دفاع مقدس اظهار کرد: عزت، سربلندی و اقتدار مسئله کوچکی نیست و نصیب هر ملتی نمی‌شود و رهبر معظم انقلاب اسلامی بارها به این موضوع اشاره کرده‌اند.

جعفری گفت: مردم در کشورهای دیگر برای رئیس‌جمهور ایران و یا مسئول ایرانی سر و دست می‌شکنند که این عزت، سربلندی، عشق و دلدادگی ملت‌های دیگر به ایران به‌ علت ایستادگی در برابر دشمن است.

وی با اشاره به اینکه محبوبیتی که امام حسین (ع) پیدا کرده به علت گذشت و فداکاری در راه خدا است، یادآور شد: مردم ما با پیروی از امام حسین (ع) در برابر زورگویی‌های نظام سلطه ایستادگی کرده و می‌کنند.

سردار جعفری ادامه داد: ایستادگی در برابر زورگویان به هر قیمتی ادامه می‌یابد و هر چه هزینه لازم داشته باشد مردم ما قادر به پرداختن این هزینه‌ها هستند.

وی تصریح کرد: فشارهای اقتصادی ناشی از تحریم‌های اقتصادی از جمله فشارهایی است که مردم ما آن را تحمل می‌کنند.

فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی عزت و اقتدار نظام اسلامی را یکی از بزرگترین دستاوردهای انقلاب اسلامی و حرکت عظیم مردم ما ذکر کرد و افزود: نباید این را به‌سادگی معامله کنیم چراکه قابل معامله با هیچ چیز نیست.

سردار جعفری گفت: اهداف بلند انقلاب اسلامی، عدالت اجتماعی، اصلاح فرهنگ و … باید محقق شود.

وی خاطرنشان کرد: شعاری که از ابتدای انقلاب اسلامی داشتیم، ایستادگی در برابر نظام سلطه است و خدا را شکر می‌کنیم که بسیجیان ما پیشتاز این جبهه بوده و هستند.

سردار جعفری گفت: هر مشکلی در کشور ما بوده است، نقش بسیج و بسیجی در آن تعیین‌کننده است و فتنه ۸۸ که هشت ماه طول کشید خطر آن از هشت سال جنگ برای انقلاب اسلامی بیشتر بود.

وی عنوان کرد: اما مردم ما با هوشمندی، بصیرت و ایمان در برابر این فتنه بزرگ ۸۸ ایستادند و توانستند با ایمان و توکل به خدا از این فتنه بزرگ و خطرناک عبور کنند.

سردار جعفری تصریح کرد: ۹ دی پیام مردم ما بود که مردم قدر ولایت فقیه را نسبت به گذشته بیشتر دانستند و به این حرف امام خمینی (ره) رسیدیم که اگر می‌خواهید به کشور آسیبی نرسد، پشتیبان ولایت فقیه باشید.

وی افزود: اگر مشکلات اقتصادی داریم با درس گرفتن از دفاع مقدس که حضور مردم در عرصه اقتصادی است با همین نگاه و تجربیاتی که داریم، مشکلات ملی را باید به دست مردم بسپاریم.

سردار جعفری عنوان کرد: تفکر واگذاری کارها به دست مردم در کرمان وجود دارد اما سیستم‌ها و قوانین مزاحم نمی‌گذارد که این واگذاری انجام شود که نیاز به مجاهدت، تلاش و پیگیری استاندار کرمان و مسئولان استانی و بخش‌های مختلف کشور دارد.

وی تصریح کرد: مسائل فرهنگی به‌دست مردم با امر به معروف و نهی از منکر رفع شود و امیدواریم امر به معروف در جامعه گسترش یابد و به آن عمل شود.

سردار جعفری گفت: امروز امنیتی که بر کشور ما حاکم است حاصل حضور مردم در صحنه‌های مختلف است و ایران مانند برخی از کشورهای اطراف نیست که از ناامنی رنج می‌برند و ما در امنیت کامل هستیم.

وی با اشاره به اینکه دشمن به‌ دنبال بر هم زدن امنیت ما با عوامل داخلی و مزدوران خود هستند، گفت: این حضور گسترده و آماده مردم یکی از برکات بسیج و بسیجی است و همواره در برابر دشمنان ایستاده‌اند.

فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: مدیریت و نگاه درست و اعتماد به مردم نگاهی است که ما در شمال و جنوب شرق کشور به مردم داشتیم و مرزنشینان ما در برابر دشمنانی از جنس داعشی ایستاده‌اند.

سردار جعفری افزود: دشمنان از فتنه ۸۸ قصد داشتند بحث داعش را در ایران آغاز کنند اما این توطئه با جانفشانی مردم و حضور در عرصه‌های مختلف خنثی شد.

وی تاکید کرد: انقلاب اسلامی قرار نیست به این زودی‌ها تمام شود هرچند که عده‌ای که تفکر ایجاد فتنه را داشتند به این موضوع اشاره می‌کردند که چرا انقلاب اسلامی ادامه یابد.

سردار جعفری اظهار کرد: فتنه‌گران فکر می‌کردند، ماهیت انقلاب اسلامی مانند انقلاب کمونیستی است اما انقلاب اسلامی مرحله نخست آن پیروزی بر طاغوت و سرنگون کردن طاغوت حاکم است و پنج مرحله برای آن پیش‌بینی شده است.

وی خاطرنشان کرد: استقرار نظام اسلامی مرحله بعدی است و جنگ را تحمیل کردند که نظام اسلامی مستحکم نشود اما این جنگ نتیجه برعکس داد و امام راحل فرمود «ریشه‌های نظام را در جنگ محکم کردیم».

فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: دشمنان همچنین فتنه‌های فرهنگی، شبیخون فرهنگی و مسائل سیاسی را دامن زدند و فتنه ۸۸ یکی از این‌ها بود و از این هم عبور کردیم و نظام اسلامی امروز به برکت خون شهیدان بسیار مستحکم است و دشمنان ناامید از تغییر نظام اسلامی شده‌اند.

سردار جعفری همچنین مرحله سوم انقلاب اسلامی را اسلامی شدن دستگاه‌های نظام برشمرد و اظهار کرد: استقرار عدالت در جامعه، رفع محرومیت از جامعه و استقرار اخلاق اسلامی در جامعه باید انجام شود که با آن فاصله داریم و این امر بدون حرکت جهادگونه مردم محقق نمی‌شود.

وی تصریح کرد: مسئولان نظام باید اخلاق اسلامی را از مردم مطالبه و بستر آن را فراهم کنند و توصیه‌های مقام معظم رهبری در سال‌های اخیر بر این نکات تمرکز دارد.

سردار جعفری عنوان کرد: این انقلاب اسلامی هنوز راه طولانی در پیش دارد تا این پرچمی که از اسلام بلند شده است به‌ دست صاحب اصلی آن برسد.

وی ادامه داد: امروز دل ملت عراق با ایران اسلامی، مردم و انقلاب اسلامی ماست و دشمنان ما با استفاده از بخشی از اهل سنت که تفکر انحرافی خطرناک سلفی‌گری تکفیری داشتند، بستری به نام داعش را ایجاد کردند و فکر کردند با این کار می‌توانند با جریان انقلاب اسلامی مقابله کنند اما داعش هم مانند جنگ تحمیلی به‌ نفع ایران تمام شد.

سردار جعفری عنوان کرد: مردم عراق و سوریه فهمیدند، ایستادگی در برابر آمریکایی‌ها یک حق است و زمانی که این حرکت را انجام دادند، دیدند خداوند چقدر به آن‌ها عزت می‌دهد.

وی خاطرنشان کرد: حاج قاسم سلیمانی که امروز خار چشم دشمنان شده است یکی از بازماندگان دوران دفاع مقدس است که ایستادگی در سوریه و عراق را به دیگران آموخت و دشمن به ایفای نقش این رزمنده مجاهد کرمانی ما پی برده است.

سردار جعفری گفت: خداوند در جای‌جای قرآن به ما وعده داده است اگر جامعه‌ای دین خدا را یاری کند خداوند هم آن‌ها را یاری کرده و نصرت می‌دهد و ما شاهد محقق شدن وعده‌های الهی هستیم.

وی با اشاره به مذاکرات هسته‌ای گفت: مشخص شد که آمریکا قابل اعتماد نیست.

فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی تصریح کرد: امروز با قاطعیت می‌توان گفت مردم ما به این نکته پی‌بردند که ایستادگی و مقاومت در برابر دشمن رمز موفقیت ما و حرف درست و به‌حقی است.

وی خاطرنشان کرد: در برابر تحریم‌ها باید به توان خودمان متکی باشیم و مقاومت یک روز فقط در ایران بود اما گسترش پیدا کرده تا سواحل مدیترانه و تا بیخ گوش صهیونیست‌ها رفته و جواب داده است و آن‌ها از این موضوع هراسان هستند اما کاری نمی‌توانند بکنند.

فارس

پنجمین جشنوراه سراسری تئاتر ایثاربرگزار می شود

اداره کل امور هنری و نمایشی بنیاد شهید و امور ایثارگران برای برگزاری پنجمین جشنواره سراسری تئاتر ایثار فراخوان داد.

 

922
به گزارش خبرگزاری ایثارگران ، بنیاد شهید و امور ایثارگران با هدفق تبیین ارز شهای والای انسانی و ترویج فرهخنگ ایثار و شهادت پنجمین جشنوراه سراسری تئاتر ایثار را در پنج موضوع جلوه های ایثار و شهادت در دوران انقلاب و دفاع مقدس، در دوره معاصر، در مقاطع مختلف تاریخی، آثار نمایشی کودک و نوجوان و در آثار اقتباسی از رویدادهای واقعی برگزار می کند.
این جشنواره در دو بخش شامل: تئاتر صحنه ایی بزرگسال ونمایشهای ویژه کودکان و نوجوانان برگزار خواهد شد و به رتبه های اول ، دوم و سوم در هر یک از بخشهای نویسندگی ـ کارگردانی ـ بازیگری مرد ـ بازیگری زن ـ طراحی صحنه و موسیقی به ترتیب جوایز نفیسی شامل: دیپلم افتخار ـ تندیس جشنواره و جایزه نقدی به شرح ذیل اهداء می شود.
تقویم و شرایط برگزاری جشنواره به این صورت است:
* ارسال متون نمایشی حداکثر تا تاریخ ۱۵/۰۹/۹۳
* اعلام نتیجه ارزیابی متون ۱۰/۱۰/۹۳
* ارزیابی اجراها و بازبینی از آثار ۳۰/۱۱/۹۳
* اعلام پذیرفته شدگان نهایی جشنواره ۱۵/۱۲/۹۳
زمان برگزاری اختتامیه : هفته سوم اسفند ماه۹۳
شرایط
۱- صرفاً نمایشنامه های ایرانی پذیرفته شده و اولویت پذیرش آثار با متون نمایشی است که قبلاً در هیچ جشنواره سراسری شرکت نکرده یا به اجرای عمومی درنیامده باشد و صرفاً متون دست اول مورد داوری نمایشنامه نویسی قرار خواهند گرفت.
۲- ارائه مجوز کتبی نویسنده به همراه نمایشنامه الزامی است در صورت عدم ارسال مجوز نمایشنامه مورد بررسی قرار نخواهد گرفت.
۳- آثار ارسالی عودت نخواهد شد.
۴- متون ارسالی می بایست به صورت سه نسخه تایپ شده به همراه فایل آن در محیط Word یاpdf به همراه فرم تکمیل شده و یک قطعه عکس اسکن شده از کارگردان بر روی لوح فشرده حداکثر تا تاریخ ۱۵/۰۹/۹۳ به دبیرخانه ارسال گردد.
۵- ستاد برگزاری جشنواره به تشخیص کمیته انتخاب و بنا به موارد ذیل به گروههای راه یافته به جشنواره تا سقف مبلغ ۷۰٫۰۰۰٫۰۰۰ ریال کمک هزینه پرداخت خواهد کرد.
الف ـ نیازهای ضروری صحنه شامل : دکور ، لباس ، موسیقی و … .
ب : سطح کیفی و تعداد بازیگران هر گروه.
۶- زمان اجرای آثار صحنه ای ارائه شده کمتر از ۴۵ دقیقه و بیشتر از ۹۰ دقیقه نباشد.
۷- ستاد برگزاری جشنواره مسئولیتی در قبال تامین محل تمرین، ساخت و ساز دکور ، دوخت لباس ، چاپ مواد تبلیغی نمایشها نداشته و صرفاً خدمات معمول آماده سازی صحنه را ارائه خواهد کرد لذا توصیه می شود گروه ها از طراحی صحنه سبک و قابل حمل با امکان نصب سریع استفاده نمایند.
۸- شرکت کنندگان در این جشنواره با ارسال اثر خود متعهد به پذیرش قوانین و سیاستگذاری های جشنواره بوده و عدم رعایت قوانین موجب حذف آثار خواهد شد.
۹- تعیین زمان و مکان اجرای نمایشها به عهده ستاد برگزاری و بر اساس امکانات موجود خواهد بود.
۱۰- در بخش نمایشهای کودک و نوجوان نمایشهای عروسکی و صحنه ای به صورت جداگانه بررسی خواهند شد.

سردار حسین رحیمی فرمانده انتظامی سیستان و بلوچستان: ۳ نفر از پرسنل ناجا در شهرستان زهک به شهادت رسیدند

شب گذشته در حالی که مأموران نیروی انتظامی در داخل شهر در حال گشت‌زنی بودند دو خودرو به آنها حمله‌ور شده و مأموران ناجا را به رگبار بسته و به شهادت رساندند.
1409891888931_IMAGE11409807145688

به گزارش خبرگزاری ایثارگران ، سردار حسین رحیمی فرمانده انتظامی سیستان و بلوچستان با تأیید خبر شهادت ۳ نفر از مأموران نیروی انتظامی در شهرستان زهک اظهار داشت: شب گذشته در حالی که مأموران نیروی انتظامی در داخل شهر در  حال گشت‌زنی بودند دو خودرو به آنها حمله‌ور شده و مأموران ناجا را به رگبار می‌بندند.

فرمانده انتظامی سیستان و بلوچستان تصریح کرد: به دنبال این اتفاق ۲ نفر از کادر وظیفه ناجا و یک سرباز وظیفه به شهادت می‌رسند.

سردار رحیمی خاطرنشان کرد: در حال بررسی موضوع هستیم.

فارس

امام جمعه اهل تسنن جاسک: امر به معروف و نهی از منکر وظیفه بسیج است

بسیجی واقعی آن کسی است که شاید تشکیل پرونده بسیجی نداده باشد ولی وظیفه بسیجی از جمله امر به معروف را انجام می‌دهد.
13930904000681_PhotoA

به گزارش خبرگزاری ایثارگران ، مولوی شیهک‌زهی در همایش ائمه جمعه و جماعات و فرماندهان پایگاه‌های بسیج شهرستان جاسک با بیان اینکه باید ‌کسانی که در راه بسیجی بودن گام نهاده‌اند بسیجی واقعی باشند، وظیفه بسیج را امر به معروف و نهی از منکر دانست و افزود: اگر تاریخ زمان رسول‌الله (ص) را مطالعه کنیم می‌بینیم آن‌هایی که به دین اسلام پیوستند و مسلمان شدند خود را یک بسیجی آماده برای خدمت به دین می‌دانستند.

امام جمعه اهل سنت جاسک افزود: بهترین مکان برای استقرار پایگاه بسیج، مسجد است چون که ما باید مؤمن را بسیجی کنیم و بسیجی واقعی آن کسی است که شاید تشکیل پرونده بسیجی نداده باشد ولی وظیفه بسیجی را انجام می‌دهد.‌

وی ادامه داد: بسیج یک شجره طیبه است و مردم به بسیج و بسیجی به چشم دیگری نگاه می‌کنند.

‌حجت‌الاسلام جواد غلامی امام جمعه اهل تشیع جاسک نیز در این همایش گفت: بسیج شجره طیبه‌ای است که توسط امام راحل بنیان نهاده شد.

وی با اشاره به تاریخ اندلس و وقایعی که رخ داده است یادآور شد: مسلمانان حدود ۴۰۰ سال بر سرزمین مصر و اروپا مسلط بودند و حکومت آندلس و اسپانیا با مسلمانان جنگیدند ولی هیچگاه پیروز نشدند.

 غلامی ‌بیان داشت: اگر در آن زمان مسلمانان شکست نخوردند علتی داشت و آن چیزی جز وحدت و پایبندی به دین نبود و همین وحدت و اتحاد بود که مسلمانان را قوی ساخته بود.

 به گفته وی متاسفانه در مدت زمان ۳۰ سال، غربی‌ها توانستند با اشاعه بی‌بند‌و‌باری و ترویج مسایل غیر‌اخلاقی و رواج شبکه‌های ماهواره‌ای مسلمانان را شکست دهند.

‌‌غلامی با بیان اینکه فلسفه اقامه نماز در جامعه این است که مانع گناه شود، اضافه کرد: اگر نماز باشد و منکر هم باشد، آن نماز دیگر قبول نیست.

‌وی با بیان اینکه نماز برای ساخته شدن جامعه است و در نماز باید آگاهی نهفته باشد، گفت: نماز بی‌گمان بی‌نظیرترین عنصر دینداری هر فرد به شمار می‌رود.

فارس

دیدارهای راهبردی حجت‌الاسلام‌ و المسلمین شهیدی با نمایندگان مجلس شورای اسلامی

حجت‌الاسلام‌و المسلمین شهیدی پیرو دیدارهای مستمر با نمایندگان مجلس شورای اسلامی و بر اساس راهبرد تعامل حداکثری با مجلس شورای اسلامی با حضور در مجلس شورای اسلامی با حجت‌الاسلام‌والمسلمین سید محمدحسن ابوترابی‌فرد نایب‌رییس مجلس شورای اسلامی و تعدادی از نمایندگان این مجلس دیدار و گفت‌وگو کرد.

 

46854_orig

به گزارش خبرگزاری ایثارگران به نقل از خبرگزاری حیات ، در دیدار نماینده ولی‌فقیه در بنیاد شهید و امور ایثارگران با نایب‌رییس مجلس شورای اسلامی، ضمن بحث و تبادل‌نظر، مشورت‌های لازم در خصوص برنامه‌های مرتبط با خانواده شهدا و ایثارگران و بودجه سال آینده بنیاد شهید و امور ایثارگران ارائه شد.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین ابوترابی فرد در این دیدار از تلاش‌ها و جدیت حجت‌الاسلام‌والمسلمین شهیدی در خدمت‌رسانی به ایثارگران به‌خصوص موضوع پرداخت معوقات ایثارگران تشکر کرد و افزود: ان‌شاءالله برخی ناملایمات اراده محکم شما را در پی گیری امور ایثارگران سست نکند و نزد خداوند سربلند باشید.

معاون رییس‌جمهور در ادامه دیدارهای صبح امروز خود در دفتر ویژه دولت در مجلس شورای اسلامی حضور یافت و با سید مهدی هاشمی نماینده مردم تهران، سیدباقر حسینی نماینده مردم زابل، علی ایرانپور نماینده مردم مبارکه و محسن صرامی نماینده مردم خمینی‌شهر در مجلس شورای اسلامی دیدار کرد. در این دیدارها نمایندگان به طرح مسائل و مشکلات مرتبط با ایثارگران در حوزه‌های انتخابی خود پرداختند و حجت‌الاسلام‌والمسلمین شهیدی دستورات لازم را در خصوص رسیدگی به این مسائل صادر کرد.

نماینده ولی‌فقیه در بنیاد همچنین با حضور در کمیسیون اصل ۹۰ با محمدعلی پورمختار رییس کمیسیون اصل ۹۰ قانون اساسی مجلس شورای اسلامی دیدار کرد.

رییس کمیسیون اصل ۹۰ قانون اساسی مجلس شورای اسلامی در این دیدار با بیان اینکه حضور حجت‌الاسلام‌والمسلمین شهیدی در بنیاد شهید و امور ایثارگران، قوت قلبی را برای ایثارگران ایجاد کرده است، افزود: خوش به سعادت شما زیرا در سازمانی هستید که به خانواده‌های شهدا و ایثارگران خدمت می‌کنید و لحظه‌لحظه این کار ثواب دارد.

عظیم دشتی رئیس سازمان بسیج هنرمندان استان اردبیل: یکی از هنرهای بزرگ معمار کبیر انقلاب اسلامی فرمان تشکیل ارتش ۲۰ میلیونی است

یکی از هنرهای بزرگ معمار کبیر انقلاب اسلامی این بود که برای حفاظت و حراست از دستاوردهای انقلاب اسلامی فرمان تشکیل ارتش ۲۰ میلیونی را صادر کردند که این تدبیر حکیمانه معمار بزرگ انقلاب به خوبی نتیجه داد.گ
13930229000310_PhotoA

به گزارش خبرگزاری ایثارگران ، عظیم دشتی در آستانه برگزاری یادواره شهدای هنرمند کشور در دیدار با خانواده شهید صادق شکوهی در اردبیل اظهار کرد: اگر هنرمندان شهید ما در حساس‌ترین مقطع انقلاب اسلامی جان در طبق اخلاص گذاشتند تا دستاوردهای ناب این انقلاب صیانت شود امروز و در این مقطع وظیفه خطیر در صیانت از این دستاوردها و توجه در اعتلای اصیل انقلاب اسلامی است.

وی گفت: یکی از هنرهای بزرگ معمار کبیر انقلاب اسلامی این بود که برای حفاظت و حراست از دستاوردهای انقلاب اسلامی فرمان تشکیل ارتش ۲۰ میلیونی را صادر کردند که این تدبیر حکیمانه معمار بزرگ انقلاب به خوبی نتیجه داد.

رئیس سازمان بسیج هنرمندان استان اردبیل افزود: عملکرد این میراث گرانقدر حضرت امام خمینی (ره) در حوادث مختلف بعد از پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی بی‌بدیل است به طوری که اگر حضور این نیروهای مردمی و داوطلب نبود هر یک از این حوادث می‌توانست ضربه شکننده‌ای بر وجود این درخت تازه به ثمر نشسته وارد کند.

دشتی بیان کرد: بسیج همچون سد محکم و نفوذ‌ناپذیر در برابر طوفان سهمگین دشمنان ایستاد و نگذاشت ذره‌ای آسیب به بدنه انقلاب اسلامی وارد شود.

این مسئول ادامه داد: شهدای ما انسان‌های شریف و خود ساخته‌ای بودند که خالصانه و صادقانه پا به عرصه دفاع از انقلاب اسلامی گذاشتند و با شجاعت و اقتدار به نبرد مشغول شدند و با جسم و روح ملکوتی به سوی معبود خویش شتافتند و عزت و اقتدار را به  ارمغان آوردند که گرامیداشت یاد و خاطره آنان وظیفه تک‌تک هموطنان است.

صادق شکوهی در سال ۱۳۴۷ در شهر نیر به دنیا آمد در هنر عکاسی فعالیت می‌کرد که در سال ۶۶ و در منطقه عملیاتی نصر۷ به درجه رفیع شهادت نائل آمد.

فارس

جلوه خاص محرم و صفر در جبهه

بچه هایی که در گردان بودند و دستشان قطع شده بود به همراه مشک سقایی می کردند.

 

133967423522521523214514543177197179465347

به گزارش خبرگزاری ایثارگران به نقل از خبرگزاری حیات ، رزمنده های گردانهای حضرت معصومه(س)، حضرت رسول(ص)، سیدالشهدا(ع) و امام سجاد(ع)در ایام ماه محرم و صفر قبل از نماز مغرب و عشا به صورت دسته عزاداری برای برپایی نماز حرکت می کردند.

البته غیر از مراسمی که لشکر در حسینیه لشکر برگزار می کرد، هر گردان به طور جداگانه حسینیه درست می کردند و به برپایی عزاداری می پرداختند.

به این ترتیب که گردانها به طور مخصوص برای خودشان چادر می زدند و از گردانهای دیگر دعوت می شد تا در مراسم شرکت کنند. بحث دیگر در ارتباط با عزاداری در روز تاسوعا و عاشورا بود که بچه ها از اندیمشک حرکت می کردند و روز تاسوعا را به شوش دانیال نبی(ع) و روز عاشورا هم به دزفول می رفتند که در این مراسم کلیه بچه های لشکرها به خصوص لشکر ۱۷ علی بن ابی طالب(ع) حضور داشتند.

یکی از کارهای خوب که در روز عاشورا در سال ۶۶-۶۷ انجام گرفت این بود که بچه هایی که در گردان بودند و دستشان قطع شده بود به عنوان سقا آماده می کردند وبه همراه مشک سقایی می کردند و این یک جلوه خاصی به عزاداری داده بود. اما زمانی که در اهواز بودیم بچه ها تاسوعا و عاشورا به دارخویین و شادگان می رفتند خود حسینیه انرژی هم که بین آبادان و اهواز بود به بحث عزاداری اهمیت خاصی می داد و مراسم را در طول دهه اول انجام می داد. بعد از دهه هم کل دو ماه به طور مختصر مراسم در این مکان برگزار می شد .

رزمنده اسلام – حاج علی سلطانی

ارتش سایبری ایران،تهدید فراروی نبردهای نامتقارن علیه واشنگتن

گزارش یک مرکز نظامی مهم آمریکایی بر فعالیت سپاه قدس ایران، حزب الله لبنان و دیگر گروه‌های جهادی منطقه در مقابله با اهداف آمریکا در سطح خاورمیانه اشاره کرد.

n00003781-b

به گزارش خبرگزاری ایثارگران ، سپاه قدس ایران از جمله ابزار‌های ایران برای انجام نبردهای نامتقارن در عرصه بین‌المللی می‌باشد.

وبگاه تحلیلی«واشنگتن فری بیکن» با استناد به گزارش ۴۸ صفحه‌ای مرکز فرماندهی عملیات ویژه آمریکا در کارولینای شمالی نوشت: ایران از طریق سپاه قدس خود از گروه‌های مبارزی چون حماس، حزب‌الله لبنان ، جهاد اسلامی فلسطین  و نیز گروه‌های مبارز شیعی عراقی حمایت‌های سخت‌افزاری می‌کند.

بر اساس این گزارش، «حزب‌الله لبنان» گروه جهادی نیابتی ایران برای مقابله علیه اسرائیل،آمریکا و دیگر کشورهای غربی می‌باشد.

در بخشی از این گزارش آمده است: نیروهای سپاه قدس ایران با همکاری با مبارزین شیعیان عراقی علیه اهداف آمریکا در منطقه به مقابله برخاسته‌اند.

ایران همچنین در حال توسعه قابلیت‌های نبردهای سایبری به عنوان یکی از ابزار مهم خود در نزاع‌های نامتقارن است.

در این رابطه در گزارش فوق آمده است:ایران در پی رسیدن به توانایی در زمینه تهاجم‌های سایبری برای تضعیف رقبای خود و به دست آوردن برتری نظامی و مواجه با تهدیدهای بیرونی است.

در همین زمینه هکرهای ایرانی به عنوان مسبب عملیات علیه بانک‌های آمریکایی در سال  شناخته۲۰۱۲ شدند .

در این گزارش بر رخنه سایبری ایران علیه شبکه‌های رایانه‌ای نیروی دریایی آمریکا نیز اشاره شده است.همچنین ایران از ارتش سایبری سوریه نیز برای انجام نبردهای نامتقارن حمایت می‌کند.

در انتهای این گزارش تاکید شده که لازم است تا آمریکا با تکیه بر بخش‌های اطلاعاتی خود درباره فعالیت‌های دشمنانش (ایران، روسیه و چین) با اتخاذ رویکردهای درخور، به مواجهه با آن‌ها بپردازد.

فارس

کرانه باختری باید مسلح و آماده دفاع شود

همانگونه که قبلاً هم اعلام شد، کرانه باختری باید مسلح و آماده دفاع شود، و این کار قطعاً انجام خواهد شد.
39634_515

به گزارش خبرگزاری ایثارگران ، حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلام صبح امروز (سه شنبه) در دیدار علماء، اندیشمندان و میهمانان شرکت کننده در «کنگره جهانی جریانهای تکفیری از دیدگاه علمای اسلامی»، احیاء جریان تکفیری در سالهای اخیر را مشکل تحمیلی و دست ساز استکبار برای دنیای اسلام دانستند و با اشاره به اقدامات جریان خبیث تکفیری در جهت اهداف امریکا و دولتهای استعماری و رژیم صهیونیستی بویژه تلاش برای به فراموشی سپرده شدن مسئله اصلی فلسطین و مسجدالاقصی، تأکید کردند: ایجاد یک نهضت علمی، منطقی و فراگیر برای ریشه کن کردن جریان تکفیری، روشنگری نسبت به نقش سیاستهای استکباری در احیای این جریان و اهتمام جدی و مطالبه عمومی در خصوص قضیه فلسطین به عنوان مسئله اصلی دنیای اسلام از مهمترین و اولویت دار ترین وظایف علمای جهان اسلام در شرایط کنونی است.

رهبر انقلاب اسلامی در ابتدای سخنان خود با قدردانی از حضرات آیات مکارم شیرازی و سبحانی و دیگر علما و فضلای قم که اهتمام جدی برای برگزاری این کنگره و شکل دهی یک جریان علمی فراگیر در میان علمای جهان اسلام درخصوص مقابله با جریان تکفیری داشتند، گفتند: در بررسی این جریان خطرناک باید به این نکته توجه شود که موضوع اصلی، مقابله ی همه جانبه با جریان احیاء شده تکفیری است که فراتر از گروه موسوم به داعش است و در واقع داعش یکی از فروع این شجره خبیثه است.

حضرت آیت الله خامنه ای سپس به یک نکته غیرقابل انکار اشاره کردند و افزودند: جریان تکفیر و حکومتهای پشتیبان آن کاملاً در جهت اهداف استکباری یعنی امریکا و دولتهای استعماری اروپایی و رژیم صهیونیستی حرکت می کنند و با ظاهری اسلامی، عملاً درخدمت آنها هستند.

ایشان در ادامه به چند نمونه از شواهدی که نشانگر حرکت جریان تکفیری در جهت اهداف استکباری و در مقابله با دنیای اسلام است اشاره کردند.

رهبر انقلاب اسلامی منحرف کردن حرکت بیداری اسلامی را به عنوان اولین شاهد بیان و خاطرنشان کردند: بیداری اسلامی حرکتی ضد امریکایی، ضد استبداد و ضد دست نشاندگان امریکا بود اما جریان تکفیر این حرکت عظیم ضد استکباری را به جنگ خانگی و برادرکشی میان مسلمانان تبدیل کرد.

حضرت آیت الله خامنه ای افزودند: خط مقدم مبارزه مسلمانان در این منطقه، فلسطین اشغالی بود اما جریان تکفیر این خط مقدم را تغییر داد و به داخل خیابانها و شهرهای عراق، سوریه، پاکستان و لیبی کشاند و این، یکی از جنایتهای فراموش نشدنی جریان تکفیر است.

ایشان منحرف کردن حرکت بیداری اسلامی را ، خدمت به امریکا، انگلیس و رژیم صهیونیستی و سرویس های جاسوسی آنها دانستند و گفتند: شاهد دیگر برای نشان دادن حرکت این جریان در جهت اهداف استکباری این است که پشتیبانان جریان تکفیر، در مقابل رژیم صهیونیستی یک اخم هم نمی کنند و حتی با این رژیم برای مقابله با مسلمانان همکاری می کنند ولی برای ضربه زدن به کشورها و ملتهای اسلامی، حضور فعال دارند.

حضرت آیت الله خامنه ای، نابودی زیرساخت های ارزشمند کشورهای اسلامی بدست فتنه تکفیر را نمونه دیگری از خدمت این جریان به منافع دشمنان اسلام برشمردند و افزودند: یکی دیگر از اقدامات بسیار خبیثانه جریان تکفیر مخدوش کردن چهره اسلامِ رحمت و تعقل و منطق، با نشان دادن تصاویر جنایاتی همچون زیر شمشیر نشاندن انسانهای بیگناه و یا درآوردن قلب یک مسلمان و به دندان گرفتن آن، در مقابل دوربین و به نام اسلام، است.

ایشان یکی دیگر از شواهد خدمت جریان تکفیر به منافع استکبار را تنها گذاشتن محور مقاومت در جنگ ۵۰ روزه غزه دانستند و خاطرنشان کردند: یک شاهد دیگر، منحرف کردن شور و حماسه ای بود که بر اثر بیداری اسلامی در جوانان مسلمان بوجود آمد، که متاسفانه از آن برای کشتار مسلمانان بیگناه دیگر استفاده شد.

رهبر انقلاب اسلامی نمونه و شاهد دیگر را اقدام اخیر و مکرر هواپیماهای ترابری امریکا در پرتاب تجهیزات جنگی برای گروه موسوم به داعش در عراق برشمردند و تأکید کردند: امریکاییها با وجود این اقدامات ،در ظاهر مدعی تشکیل ائتلاف ضدداعش هستند که یک دروغ محض است زیرا هدف اصلی این ائتلاف زنده نگه داشتن فتنه جنگ و درگیری میان مسلمانان است که البته به اهداف خود نخواهند رسید.

حضرت آیت الله خامنه ای سپس به وظایف بزرگ علمای جهان اسلام در شرایط کنونی اشاره کردند و افزودند: یکی از این وظایف ایجاد نهضتی علمی و منطقی و فراگیر از جانب علمای مذاهب اسلامی برای ریشه کن کردن جریان تکفیر است.

ایشان گفتند: این جریان با شعار دروغین سلف صالح وارد شده است و باید با زبان دین، علم و منطق، بیزاری سلف صالح را از این اقدامات نشان داد.

رهبر انقلاب اسلامی خاطرنشان کردند: باید با این نهضت علمی و منطقی، جوانان بیگناهی را که گرفتار این جریان خبیث شده اند، نجات داد و این وظیفه به عهده علما است.

حضرت آیت الله خامنه ای، روشنگری نسبت به نقش سیاستهای امریکا، انگلیس و رژیم صهیونیستی در احیای جریان تکفیری را یکی دیگر از وظایف بزرگ علما در کشورهای اسلامی برشمردند و افزودند: سومین وظیفه مهم علما، اهتمام جدی به قضیه فلسطین و مسجدالاقصی و جلوگیری از مورد غفلت واقع شدن این موضوع اصلی دنیای اسلام است.

ایشان با اشاره به تصمیم اخیر کابینه رژیم صهیونیستی در اعلام یهودی بودن فلسطین اشغالی، گفتند: رژیم صهیونیستی بدنبال تصرف قدس و مسجدالاقصی و تضعیف هرچه بیشتر فلسطینی ها است. همه ملتهای اسلامی و همچنین علماء باید از دولتهای خود مسئله فلسطین را مطالبه و پیگیری کنند.

رهبر انقلاب اسلامی با اشاره به اقدام امام بزرگوار (ره) ، در اعلام سیاست حمایت از فلسطین و دشمنی با رژیم صهیونیستی، تأکید کردند: ما خداوند را شاکریم که در جمهوری اسلامی ایران، دولت و ملت در قضیه حمایت از فلسطین و دشمنی با رژیم صهیونیستی، هم زبان هستند و در ۳۵ سال گذشته از مسیری که امام ترسیم کرده، منحرف نشده اند.

حضرت آیت الله خامنه ای با تأکید بر اینکه ملت و جوانان ایران با کمال میل از مردم فلسطین حمایت می کنند و عاشق مبارزه با صهیونیستها هستند، افزودند: جمهوری اسلامی ایران به لطف و فضل الهی اسیر محدودیت ها و اختلاف های مذهبی نشده است و همانگونه که به حزب الله شیعه در لبنان کمک می کند، به حماس و جهاد اسلامی و دیگر گروههای اهل سنت در فلسطین نیز کمک می کند و به این کمک ها ادامه خواهد داد.

ایشان تقویت برادران فلسطینی در غزه را یک نمونه از کمک های جمهوری اسلامی ایران به مردم فلسطین برشمردند و تأکید کردند: همانگونه که قبلاً هم اعلام شد، کرانه باختری باید مسلح و آماده دفاع شود، و این کار قطعاً انجام خواهد شد.

رهبر انقلاب اسلامی قدرت و وضعیت دشمنان دنیای اسلام را به مراتب ضعیف تر از دورانهای گذشته ارزیابی کردند و با اشاره به مشکلات سیاسی، اقتصادی و امنیتی کشورهای اروپایی و همچنین مشکلات بیشتر و بدتر امریکا در مسائل اخلاقی و سیاسی و بویژه مالی و پولی و ضعف حیثیت ابرقدرتی آمریکا گفتند: رژیم صهیونیستی نیز نسبت به گذشته به شدت ضعیف شده است. این رژیم، همان رژیمی است که سالهای قبل شعار از نیل تا فرات سر می داد اما اکنون در جنگ ۵۰ روزه غزه همه توان خود را به کار گرفت ولی نتوانست تونل های زیرزمینی  حماس و جهاد اسلامی را نابود کند.

حضرت آیت الله خامنه ای، مشکلات و ناکامی های دشمنان اسلام در منطقه بویژه در عراق، سوریه و لبنان را نیز یادآور شدند و گفتند: یک نمونه دیگر از ضعف دشمن، قضیه هسته ای ایران است. امریکا و کشورهای استعمارگر اروپایی دور هم جمع شدند تا جمهوری اسلامی ایران را در قضیه هسته ای به زانو درآورند اما نتوانستند و در آینده نیز نخواهند توانست.

پیش از سخنان رهبر معظم انقلاب اسلامی، حجت الاسلام علیزاده موسوی دبیر کنگره «جریان‌های افراطی و تکفیری از دیدگاه علمای اسلام» با ارائه گزارشی از روند برگزاری و فعالیت های این کنگره گفت: در جریان دو روز برگزاری این کنگره، کمیته های تخصصی و راهبردی، تبارشناسی و ریشه‌یابی جریان‌های تکفیری، مسائل سیاسی آنها و همچنین راه‌های برون‌رفت از مسئله تکفیر را مورد بحث و بررسی قرار دادند.

وی با اشاره به برگزاری پیش نشست های این کنگره در سوریه و پاکستان و ارائه بیش از ۷۰۰ مقاله به دبیرخانه کنگره افزود: در این کنگره ۳۱۵ نفر از علمای جهان اسلام حضور داشتند که ۱۴۴ مقاله انتخابی، در هشت جلد و به زبان های فارسی و عربی منتشر شده است.

پایگاه اطلاع‌رسانی دفتر مقام معظم رهبری

با همکاری جهاددانشگاهی اردبیل؛ کارگروه تخصصی پیشگیری از سرطان تشکیل می‌شود

با همکاری جهاددانشگاهی؛ کارگروه تخصصی پیشگیری از سرطان در اردبیل تشکیل می‌شود
با همکاری جهاددانشگاهی، کارگروه تخصصی بررسی علل شیوع و راه‌های پیشگیری از بیماری‌های صعب‌العلاج بویژه سرطان در استان تشکیل می‌شود.

 

mail.google.com
به گزارش خبرگزاری ایثارگران ، مدیرکل آموزش و پژوهش استانداری اردبیل با بیان این مطلب در دیدار با رئیس و مدیران جهاددانشگاهی واحد استان اردبیل افزود: در حال حاضر سرطان تبدیل به یک مشکل اساسی برای کشور شده و استان اردبیل به لحاظ شیوع انواع مختلف سرطان بوی‍ژه سرطان گوارشی با مشکلات عدیده مواجه شده است لذا از جهاددانشگاهی می‌خواهیم در این زمینه وارد و در راستای حل مشکل استان اقدام نماید.
بهنام بشیرپور با اشاره به اینکه جهاددانشگاهی اردبیل باید با تمام توان در تحقیقات پزشکی وارد شود اضافه کرد: با توجه به توان‌مندی و ورود این نهاد انقلابی به تحقیقات علمی بویژه در امر شناسایی و پیشگیری از برخی بیماری‌ها، جهاددانشگاهی می‌تواند در پژوهش‌های پزشکی استان وارد و راهکار مناسبی ارائه دهد.
وی فرهنگ‌سازی برای داشتن یک رژیم غذایی مناسب که از ایجاد این بیماری پیشگیری نماید را خواستار شد و تصریح کرد: ما وام‌دار و بدهکار مردم و خدمت به آنان هستیم لذا باید از بار مشکلات آنان بکاهیم. امروزه هزینه بیماری سرطان مرگ زودرس و بی‌سرپرست شدن خانواده‌هاست لذا باید برای کاستن از آلام آنان تلاش شود.
در این دیدار رئیس جهاددانشگاهی واحد استان اردبیل به فعالیت‌های جهاددانشگاهی در زمینه سرطان اشاره کرد و از پژوهشکده سرطان پستان جهاددانشگاهی به عنوان یکی از مراکز موفق در این زمینه نام برد و گفت: این پژوهشکده دارای سه گروه اصلی بیماری‌های پستان، ژنتیک سرطان و کیفیت زندگی بیماران سرطانی است و در زمینه‌های انفورماتیک سرطان، اخلاق پزشکی در سرطان، زیست مواد و مهندسی بافت در سرطان، ایمنی و سلول درمانی سرطان، طب سنتی مکمل و جایگزین در سرطان، پیشگیری از سرطان و بیومتریال و مهندسی بافت در سرطان به شکل پروژه های تحقیقاتی کاربردی در امور درمانی فعالیت می‌کنند.
دکتر رامز نصیری صالح از آمادگی جهاددانشگاهی برای همکاری در اجرای طرح‌های تحقیقاتی بویژه پزشکی خبر داد و افزود: در بیماری‌های صعب‌العلاج پیشگیری بهتر از درمان است لذا باید برای تحقق این امر تلاش همگانی صورت گیرد.
وی واحدهای جهاددانشگاهی سراسر کشور را یک پیکر عنوان و تصریح کرد: این نهاد انقلابی تمام تلاش خود را برای یاری رساندن به مردم و رفع مشکلات و نیازهای کشور و کاهش دغدغه‌های مسئولان به کار گرفته است.

 

روابط عمومی جهاددانشگاهی واحد استان اردبیل