Category: آخرین اخبار

نوای عاشورا / عاشورا، احیاگر نام علی و سیرۀ علوی

(بخش سوم-عاشورا، احیاگر نام علی و سیرۀ علوی)
قیام مقدس و پر شکوه حضرت سید الشهداء در صدد اصلاح آن همه انحرافها و کج روی های بنیادینی بود که حکومت اسلامی را از مسیر اصلی خارج ،و در چهار چوب قبیله گرایی ها، عصبیت ها و جهالت های اموی گرفتار ساخته بود.

 

397717_OxqM8oRR

خبرگزاری ایثارگران ، رمز قیام حضرت سید الشهداء در فرمایشات متعدد او، که به مناسبتهای مختلف ایراد شده است، اثبات گر فقدان شرایط یزید و معاویه برای زمامداری امت اسلامی است و تاکید او بر سیره پیامبر اکرم (ص) و علی(ع)، به این علت است که حکومت اسلامی را از دام مکرو تزویر اموی رها سازد و به دریای زلال عدالت علی متصل نماید. عدالتی که در آن از تهدید و تطمیع معاویه خبری نیست. خبر از عدالت و آزادگی علی است:
«با من، چنانکه با جباران سخن می گویید، سخن نگویید و آن گونه که از تند خویان فاصله می گیرید از من کناره مجویید با ظاهر آرایی و ظاهر سازی با من معاشرت نکنید و گمان نکنید که شنیدن سخن حق بر من سنگین است. نمی خواهم مرا بزرگ انگارید زیرا کسی که شنیدن سخن حق بر او دشوار باشد ،رفتار کردن او بر مبنای حق و عدالت دشوارتر خواهد بود…. »
-نهج البلاغه.بخشی از خطبه ۲۱۶ حضرت سید الشهداء با چنین اساسنامۀ زیبا وتنها وارث این فضیلت رهسپار کوفه شد. مرحوم استاد شهید مرتضی مطهری با بیان زیبای خود ماجرایی از یک مذاکره بین معاویه و یکی از دوستداران علی را نقل میکنند که به نوبه خود شنیدنی وتامل انگیز است. بیانگر خاطرۀ حقیقت جویی معدود مردان و زنان حق طلب آن دوره است که در به در، به دنبال احیای آن خاطره هایند.

0

«در یکی از سالها بود که معاویه به حج رفته بود. سراغ یکی از زنان مکه را گرفت که سوابق طرفداری از علی را داشت . او را احضار کرد و پرسید چرا علی را دوست می داری و مرا دشمن؟ گفت به این دلیل که او عادل و طرفدار مساوات بود و تو بی جهت با او جنگیدی، به ناحق خونریزی کردی، در قضاوت ظلم کردی و مطابق هوای نفس خود رفتار کردی.

پرسید هیچ علی را دیدی؟ گفت به خدا سوگند ، او را در حالی دیدم که ملک وسلطنت ، هیچ غافلش نکرده بود و تو را در حالی می بینم که فریفته دنیای تنگ وتاریک خود گشته ای. پرسید کلام او را شنیده ای؟ گفت سخنش دل را جلا می داد و کدورت را از دل می برد، آنطور که روغن زنگار را بزداید.
معاویه وقتی دید، نتیجه دلخواهش از این گفتگو حاصل نمی شود، گفت اگر نیازی داری، بگو تا اجابت کنم. گفت صد شتر سرخ موی. پرسید، آن وقت در نظر تو مانند علی خواهم بود؟ گفت: هرگز.معاویه گفت اگر علی زنده بود که یکی از اینها را هم به تو نمی داد. گفت البته که نمی داد، زیرا اینها مال عموم مسلمین است.»
-مطهری مرتضی- بیست گفتار ص۶۷ و۶۸
آری، علی شهید شده بود اما نام او هنوز در اذهان حقیقت جو زنده بود و لذا سَبّ علی در دستور کار معاویه قرار گرفت و حتی کودکان بر سَبّ او تربیت یافتند. معاویه دریافته بود که مشکلش با شهادت علی حل نشده است،اگر نام علی نیز برسر زبانها باشد ،کار حکومت او تمام است. ولذا نامگذاری علی بر هر طفل نوزادی در کلیۀ بلاد اسلامی ، ممنوع اعلام شد ومجازات مرگ برای نوزاد و والدینش در نظر گرفته شد.به طوری که حضرت سید الشهداء برای پاسداشت نام پدرش ، تمام فرزندان ذکور خود را علی نام نهاد تا نام جاویدان آن حضرت از اذهان فراموش نشود، ودر جهت تمایز آنها از همدیگر فقط پسوند سِنی ویا القاب خاصی برنامهایشان افزود،تا جملگی ضمن مفتخر بودن به نام علی امکان معرفی داشته باشند . (علی اکبر، علی اصغر،امام سجاد علی بن حسین و…) به طوری که روزی در پاسخ به اعتراض وتعجب «مروان» بر اینکه چرا حسین همۀ فرزندان ذکور خودر را علی نام نهاده است؟ فرمود اگر خداوند صد پسر دیگر هم به من عطا فرماید همه آنها را علی نام خواهم نهاد.

 

 

مالک رضایی

ادامه دارد

رئیس سازمان بسیج هنرمندان: ایثار و تبعیت از فرهنگ عاشورایی را به عنوان یک ارزش واقعی مدنظر قرار دهیم

ضرورت دارد بحث شهادت، گذشت و ایثار و تبعیت از فرهنگ عاشورایی را به عنوان یک ارزش واقعی مدنظر قرار دهیم و بیش از همیشه سعی و تلاشمان بر این باشد تا یک حرکت خوب و زمینه موثر و راهبردی را به وجود آوریم.
13920903000547_PhotoA
به گزارش خبرگزاری ایثارگران ، حسین قنادیان رئیس سازمان بسیج هنرمندان در نشست مطبوعاتی با اصحاب رسانه در آستانه برگزاری کنگره شهدای تئاتر کشور در اردبیل با اشاره به نقطه قوت اعتلای هنر و فرهنگ اسلامی اظهار داشت: باید همه ما این شاخصه‌ها را تقویت کنیم و در بدنه جامعه فرهنگی و هنری زمینه و ساختار حرکت خوب و موثر را فراهم آوریم.
حسین قنادیان با بیان اینکه شاخصه فرهنگ اسلام شهادت و انتظار است، افزود: اگر امروز آمریکا و استکبار جهانی نتوانسته بر این کشور غلبه کند به واسطه فرهنگ شهادت‌طلبی و انتظاری است که این ملت از آن بهره‌مند هستند.
وی تصریح کرد: در حوزه فرهنگی بر این باوریم که نقطه قوت نظام اسلامی ما اصالت و غنای فرهنگی این کشور است که از آن به عنوان نقطه قوت یاد شده و برجستگی‌های آرمانی و الگویی آن مورد توجه کشورهای مختلف است.
رئیس سازمان بسیج هنرمندان رویکرد اصلی بسیج هنرمندان را شناسایی، ارتباط‌گیری و تربیت هنرمندان به عنوان نقطه اصلی و تحولی دانست و ادامه داد: اگر هنرمند ما با معیارها به هویت اسلامی خوب تربیت شود از دل آن آثار هنری فاخر و ماندگاری بیرون می‌آید که می‌تواند هدایت‌گر باشد چراکه ما به این هنرمند همچون مبلغ و هدایت‌گر می‌نگریم.
او ابراز داشت: یک هنرمند با احساس مسئولیت خود به دنبال مهارت‌آموزی و کسب توانایی بیشتر است که قطعا این توانمندسازی رکن اساسی به شمار می‌رود و زمینه توسعه برنامه‌های مهارتی و حرفه‌ای را برای او فراهم می نماید.

اسحاق توانایی فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه شهرستان جیرفت: اجازه نمی دهیم ارزش‎های اسلامی پایمال شود

به احدی اجازه داده نمی‎شود که ارزش‎های انقلاب و نظام جمهوری اسلامی را پایمال کند.

13930501000608_PhotoA

به گزارش خبرگزاری ایثارگران ، اسحاق توانایی فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه شهرستان جیرفت در جلسه شورای فرهنگ عمومی جنوب کرمان با تسلیت فرا رسیدن ایام ماه محرم اظهار داشت: تا هنگامی که مسائل شرعی و منشور اخلاقی توسط علما و روحانیون در سطح جامعه نهادینه نشود، مشکلات موجود برطرف نمی‎شود.

وی با انتقاد از برگزاری جلسه‎های متعدد که تنها در محل کنفرانس محبوس می‎مانند و خروجی مناسبی ندارند، بیان داشت: با ابراز تأسف برخی از مسئولان تنها به شعار دادن اکتفا می‎کنند و در عمل هیچ کار اجرایی انجام نمی‎دهند.

توانایی با تأکید بر اجرای فرایض امر به معروف و نهی از منکر تصریح کرد: حرمت‎های اسلامی باید در ایام محرم جدی گرفته شود و با متخلفان این امر برخورد صحیح صورت گیرد.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه شهرستان جیرفت با توجه به حفظ حقوق شهروندی تمام آحاد جامعه گفت: به احدی اجازه داده نمی‎شود که ارزش‎های انقلاب و نظام جمهوری اسلامی را پایمال کند.

وی با اشاره به اینکه حقوق شهروندی در برخی اداره‎ها توسط مسئولان رعایت نمی‎شود، افزود: برای اسلامی کردن جامعه طبق توصیه مقام معظم رهبری باید دانشگاه‎ها اسلامی شود.

توانایی با بیان اینکه باید وضعیت تاکسی‎ها و آژانس‎های سطح شهر جیرفت ساماندهی شوند، عنوان کرد: باید در دادن مجوز به رانندگان توجه جدی صورت گیرد تا شرایط لازم برای این امر را داشته باشند.

فارس

نماینده ایثارگر مردم رشت در مجلس شورای اسلامی: پرداخت معوقات ایثارگران قابل تقدیر است

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی اقدامات بنیاد شهید و امور ایثارگران در زمینه پرداخت معوقات ایثارگران را اقدامی شایسته و قابل تقدیر عنوان کرد.

 

95260

به گزارش خبرگزاری ایثارگران ، غلامعلی جعفرزاده، نماینده ایثارگر مردم رشت در مجلس شورای اسلامی در گفتگو اختصاصی گفت: پرداخت معوقات ایثارگران که چندین سال به تعویق افتاده بود، الحق و الانصاف کاری شایسته و قابل تقدیر است. از این رو باید از مسوولان بنیاد شهید و امور ایثارگران به دلیل پی گیری و اقدامات انجام شده در این زمینه تشکر کرد.

وی در ادامه خاطر نشان کرد: پرداخت این حجم از معوقات کار شایسته ای بود اما جا داشت اطلاع رسانی پرداخت ها به گونه ای بهتر انجام می شد تا ایثارگران از میزان مطالبات و نحوه پرداخت، بیشتر آگاه می شدند.

جعفرزاده اظهار داشت: به عنوان مثال در نحوه پرداخت و اطلاع رسانی معوقات خانواده‌های شهدا مشکلاتی به وجود آمد. همچنین تأخیر در پرداخت برخی از والدین شهدا را رنجاند که نباید این اتفاق رخ می داد.

این نماینده ایثارگر ادامه داد: یکی دیگر از مسایلی که باید به آن رسیدگی شود، عدم پاسخ گویی مسوولان بنیاد در استان هاست. آن ها نباید به جای پاسخ گویی، توپ را به زمین مرکز بیاندازند و از این حیث موجبات ایجاد نارضایتی را در جامعه ایثارگر به وجود آورند.

ایثار

اختصاص نشان برتر سمپوزیوم بین المللی روابط عمومی ها به بنیاد شهید

در دهمین سمپوزیوم بین المللی روابط عمومی های کشور به حجت الاسلام و المسلمین شهیدی ریاست بنیاد شهید و امور ایثارگران به جهت حمایت و ارج نهادن به جایگاه روابط عمومی و محمد اسفندیاری سرپرست مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی به دلیل مدیریت رسانه ای و حل بحران های گذشته در یکساله اخیر بنیاد نشان برتر اختصاص یافت.

 

95182

به گزارش خبرگزاری ایثارگران ، آسیب هایی از دوران گذشته در بنیاد شهید و امور ایثارگران وجود داشت که مشکلاتی را برای بنیاد و جامعه هدف ایجاد کرده بود که در دولت تدبیر و امید و با مدیریت و درایت شایسته ریاست بنیاد، سعی و تلاش بی وقفه ای جهت کاهش و یا رفع مشکلات صورت گرفت که در نهایت منجر شد این مشکلات تا حد زیادی رفع شود و از پیامدهای منفی و بازخوردهای نامناسبی که می توانست در درون و برون سازمان مسائلی را به دنبال داشته باشد جلوگیری به عمل آید که در این زمینه نقش و جایگاه روابط عمومی به سبب اطلاع رسانی درست و به موقع به اصحاب رسانه و جامعه هدف شایان توجه بوده است.

این موفقیت ناشی از نگاه ویژه ریاست بنیاد به جایگاه روابط عمومی و سیاست ها و اقدامات این حوزه در جهت ارتقای تعامل با رسانه های کشور بوده است .

در دهمین سمپوزیوم بین المللی روابط عمومی های کشور به ریاست بنیاد به جهت ارج نهادن به جایگاه روابط عمومی در بنیاد و اطلاع رسانی شایسته اقدامات و به روابط عمومی به جهت مدیریت رسانه ای و تعامل سازنده با فعالان این عرصه نشان افتخار داده شد.
ایثار

 

سردار مرتضی صفاری فرمانده دانشگاه افسری و تربیت پاسداری امام حسین(ع): دفاع مقدس چشمه ای از مقتل امام حسین(ع) است

وقتی به روزشمارهای دفاع مقدس نگاه می کنیم می توانیم آن را همانند چشمه ای از مقتل امام حسین (ع) دانست. بنابراین کاری که اکنون به عنوان روزشمار دفاع مقدس در حال انجام است می تواند اثراتی را برای نسل های آینده متاثر از دفاع مقدس به وجود آورد.

 

index

به گزارش خبرگزاری ایثارگران ، سردار مرتضی صفاری فرمانده دانشگاه افسری و تربیت پاسداری امام حسین(ع) در مراسم رونمایی از چهار جلد از روزشمارهای جنگ عراق با ایران صبح امروز در مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس برگزار شد گفت: با گذشت سالها از دوران دفاع مقدس و کسب تجربه هنوز در نحوه نگارش وقایع مربوط به دفاع مقدس نمی توانیم مانند حماسه عاشورا، آن وقایع را به نگارش درآوریم به نحوی که درباره آن انتقادهای بسیاری به وجود می آید که حتی برخی ها شبهاتی را نیز وارد می کنند ولی حماسه عاشورا با گذشت ۱۴۰۰ سال هنوز هیچ فردی نتوانسته نسبت به آن شبه ای پیدا کند.

وی با اشاره به این که تثبیت نهضت انقلاب و روسوایی دشمنان در دوران دفاع مقدس روی داد افزود: وقتی به روزشمارهای دفاع مقدس نگاه می کنیم می توانیم آن را همانند چشمه ای از مقتل امام حسین (ع) است بنابراین کاری که اکنون به عنوان روزشمار دفاع مقدس در حال انجام است می تواند اثراتی را برای نسل های آینده متاثر از دفاع مقدس به وجود آورد.

سردار صفاری یادآور شد وقتی می توانیم حماسه حسینی را بعد از ۱۴۰۰ سال همچنان ماندگار سازیم دفاع مقدس را هم باید ماندگار کنیم و این شدنی است .

وی با اشاره به این که ما در جنگ نرم شهدای را همچنان داریم تقدیم انقلاب می کنیم بیان داشت : نحوه نگارش منطقی و علمی که در روزشمارهای دفاع مقدس انجام می شود باید به جامعه نیز تصری یابد زیرا باید تمام اصناف و مدارک در این روزشمارها گردآوری شده و کسی نمی تواند نسبت به آن ها شبه ای همانند فیلم های دفاع مقدس وارد کند.

فرمانده دانشگاه افسری و تربیت پاسداری امام حسین (ع) خاطر نشان کرد: یکی از موضوعات کلیدی ما در موضوع دفاع مقدس همین روزشمارها هستند زیرا شیوه ای که در این کتاب ها برای گردآوری استفاده شده ماندگاری بسیاری دارد.

دفاع مقدس

رسانه‌های بیگانه تروریسم رسانه‌ای به راه انداخته‌اند

با بزرگنمایی مسئله‌ای کوچک رسانه‌های بیگانه یک تروریسم فراگیر رسانه‌ای را به راه انداخته‌اند.
IMAGE634598985219444704

به گزارش خبرگزاری ایثارگران ،  سردار محمد رضا نقدی شامگاه امشب در مجمع بسیج استان اردبیل اظهار کرد: امروز کشور ما زیر‌ ذره‌بین است و این حساسیت‌ها به خاطر تلاشی است که برای ارائه الگوی جهانی در حال انجام است و تهاجم رسانه‌ای و فرهنگی به گونه‌ای است که بیگانگان سعی می‌کنند یک حرکت گسترده ضد ارزشی را علیه ما تدارک ببینند.

وی با بیان اینکه با بزرگنمایی مسئله‌ای کوچک رسانه‌های بیگانه یک تروریسم فراگیر رسانه‌ای را به راه انداخته‌اند، افزود: ترور به معنای وحشت است و رسانه‌های بیگانه سعی می‌کنند این وحشت را به جان جامعه ما بیندازند و جامعه ما را دچار التهاب کنند.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین به حادثه اسید‌پاشی در اصفهان اشاره کرد و گفت: با اهدافی که رسانه‌های بیگانه دنبال می‌کنند سعی‌شان بر این است تا این حرکت‌ها و اقدامات را از طریق رسانه‌های خود آنقدر بزرگ کنند تا آبروی نظام اسلامی ما را زیر‌سئوال برده و در افکار عمومی و حضور گردشگران ترس و واهمه ایجاد کنند.

نقدی با بیان اینکه ما امروز در مسیر ایجاد یک تمدن بزرگ و الگوی بین‌المللی حرکت می‌کنیم که در این مسیر به یک عزم ملی و عمومی نیاز داریم، بیان کرد: در کنار رسانه‌ها شبکه‌های ماهواره‌ای مختلف که نباید به سادگی از کنار آنها گذشت سعی‌شان بر آن است تا فساد اخلاقی در جامعه ما درست کرده و تا مرز فروپاشی نظام خانواده به پیش می‌روند که همین اقدامات سبب شده آمار طلاق در کشور ما در این سال‌ها ۳ برابر شود که این امر نتیجه به پشت بام رفتن ماهواره‌هاست.

این مسئول با دروغ خواندن برخی ادعاها در نگاه به شبکه‌های ماهواره‌ای همچون رصد مسائل علمی یا پیگیری اخبار سیاسی گفت: ۵ درصد کسانی که مدعی هستند برنامه علمی می‌بینند شاید ادعایشان درست باشد در حالی که این کانال‌ها هیچ برنامه علمی به شکل مستند ارائه نمی‌کنند.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین ادامه داد: اگر فردی می‌خواهد اخبار سیاسی را از شبکه‌های بیگانه دنبال کند بدون ماهواره نیز می‌تواند از طریق رادیو اسرائیل یا بی‌بی‌سی این اخبار را در اول وقت گوش کند و دیگر نیازی نیست با آوردن ماهواره به خانه به فساد و تباهی دامن بزند.

نقدی با یادآوری اینکه به هیچ‌وجه برنامه‌های ضد اخلاقی شبکه‌های بیگانه نمی‌تواند با برخی ایجاد محدودیت‌های مقطعی زمینه از بین رفتن فساد و تباهی را به وجود آورد، تصریح کرد: ما در حال حاضر ۲۲ شبکه در کشور داریم که از تنوع برنامه‌های علمی، آموزشی، مستند، فیلم و سریال برای همه گروه‌های سنی برخوردارند و می‌تواند پاسخگوی تنوع‌طلبی باشد اما به نظر می‌رسد تنوع‌طلبی در ادبیات ما مساوی با حرص است.

وی ریشه بسیاری از تباهی و ذلت‌ها را نتیجه همین حرص و بی‌توجهی به قناعت توصیف کرد و گفت: ایجاد فضای بد‌بینی و ابتذال و طلاق در بین خانواده‌ها بر دامنه مشکلات افزوده است.

 

 

فارس

عضو شورای شهر مشهد: ۴ شهید گمنام در معراج شهدای مشهد به خاک سپرده می‌شوند

در معراج شهدای مشهد چهار شهید گمنام به خاک سپرده می‌شوند.

 
 13921212000003_PhotoA

به گزارش خبرگزاری ایثارگران ، حجت‌الاسلام علی اصغر لطفی عضو شورای شهر مشهد در نطق پیش از دستور خود در چهل و سومین جلسه علنی شورای شهر مشهد که در تالار شورا برگزار شد، اظهار داشت: خدا را سپاسگزارم که در دهه نخست محرم و هفته احیای امر به معروف شاهد تصویب قانون امر به معروف و نهی از منکر پس از ۳۵ سال هستیم.

وی افزود: به بهانه خیانت اسیدپاشی حملات ناجوانمرادنه‌ای توسط کفار و منافقین خارجی انجام شد و متاسفانه این امر با همراهی منافقان داخلی بوده و این در حالی است که بسیجیان در سه مورد در نمایشگاه بین المللی و دانشگاه فردوسی و خیابان شهید کلاهدوز مورد ضرب و شتم اشرار قرار گرفتند.

لطفی بیان کرد: خوشبختانه با همت شورای چهارم اقدامات بسیار خوبی در ارتباط با امر به معروف و نهی از منکر در شهر مشهد انجام شده است که به عفاف و حجاب کمک کرده است.

عضو شورای شهر مشهد عنوان کرد: تحمیل هزینه‌های بسیار به شهروندان، طولانی شدن روند اجرای کار، دلالی‌های متعدد، تضییع حقوق شهرداری در تخلفات ساختمانی و انباشته شدن میلیاردها تومان اموال مردم در انبارهای پلیس ساختمان، سبب نارضایتی عمومی در سطح شهر شده است.

وی با بیان اینکه در صورت اجرای طرح جدید حذف نواحی شهرداری، وضع از این هم بدتر می‌شود، افزود: شایسته سالاری کامل در انتصابات و نظارت‌ها بیشتر بر مجموعه‌های ستادی در هزینه‌های ریز و درشت ضروری است.

لطفی با اشاره به ساماندهی ساختمان معراج شهدا در مشهد، گفت: این ساختمان روزهای هفتم و هشتم ماه محرم با خاکسپاری چهار شهید گمنام در این مکان، به کاربری اصلی خود باز می‌گردد.

فارس

مدیرکل دفتر بازرسی استانداری اردبیل: با فعالیت مرکز درمان ناباروری قفقاز، مشکل مراجعه زوج‌های نابارور استان به سایر استان‌ها مرتفع شده است

با فعالیت مرکز درمان ناباروری قفقاز، مشکل مراجعه اکثر زوج‌های نابارور استان به استان‌های دیگر مرتفع شده است.

 

unnamed
به گزارش خبرگزاری ایثارگران ، عبدالله دلیر گلستان مدیرکل دفتر بازرسی استانداری اردبیل با بیان این مطلب در بازدید از مرکز درمان ناباروری قفقاز افزود: جهاددانشگاهی واحد استان اردبیل با راه‌اندازی این مرکز گامی مهم در راستای رفع نیاز استان به چنین مرکزی برداشته است و این اقدام، قابل تحسین می‌باشد.
وی تعداد مراجعین دارای مشکل ناباروری به استانداری را زیاد اعلام و تصریح کرد: این افراد بیشتر از قشر کم‌درآمد جامعه هستند و نیاز به مساعدت مراکز درمان ناباروری در ارائه خدمات با کمترین هزینه و بانک‌ها در اعطای خارج از نوبت تسهیلات درمانی دارند.
دلیر گلستان با بیان اینکه هزینه درمان ناباروری بالاست خاطرنشان کرد: متاسفانه این نوع درمان تحت پوشش هیچ‌گونه بیمه‌ای قرار ندارد در تحول سلامت نیامده است.
در این بازدید رئیس جهاددانشگاهی واحد استان اردبیل با بیان اینکه کلیه روش‌های درمان ناباروری به‌کار گرفته شده در پژوهشگاه رویان در مرکز درمان ناباروری قفقاز وجود دارد گفت: در مدت دو سال اخیر، درمان مشکل ناباروری ۱۹۳ زوج مراجعه کننده به این مرکز موفقیت‌آمیز بوده است که با شاخص میانگین کشوری مطابقت دارد.
رامز نصیری صالح با بیان اینکه اکثر مراجعه‌کنندگان به این مرکز، درخواست مساعدت در پردخت هزینه‌های درمانی را دارند افزود: مسئولان استان باید تدابیری بیاندیشند که این بیماران از وام قرض‌الحسنه بهره‌مند شوند.
وی با بیان اینکه تمام کارکنان و پزشکان مرکز درمان ناباروری قفقاز، دوره دیده پژوهشگاه رویان هستند تصریح کرد: جهاددانشگاهی تمام تجهیزات و امکانات لازم برای رفع مشکل زوج‌های نابارور را در مرکز درمان ناباروری قفقاز فراهم کرده و تمام تلاش خود برای درمان و کاهش هزینه‌های زوج‌های نابارور استان و استان‌های هم‌جوار و اتباع خارجی کشور جمهوری آذربایجان فراهم کرده است.
مدیرکل دفتر بازرسی استانداری اردبیل از بخش‌های مختلف مرکز درمان ناباروری قفقاز بازدید و در جریان فعالیت آنها قرار گرفت.

 

روابط عمومی جهاد دانشگاهی استان اردبیل

صادق سروری مدیرکل امور سیاسی و انتخابات استانداری اردبیل: کارامدترین افراد بعنوان مدیران اجرایی در استان به کار گرفته شوند

برای ارایه خدمات مناسب به مردم تلاش می شود تا کارامدترین افراد بعنوان مدیران اجرایی در استان به کار گرفته شوند.

 

XT81366362-6042461

به گزارش خبرگزاری ایثارگران ، صادق سروری مدیرکل امور سیاسی و انتخابات استانداری اردبیل در آیین معارفه بخشداران جدید بخش های خورش رستم و شاهرود از توابع شهرستان خلخال تغییر و تحول در سطح مدیریت دستگاه های اجرایی استان را امری عادی و در راستای استفاده مناسب از ظرفیت مدیریتی افراد مختلف برای عمران و آبادانی استان اعلام کرد.

وی گفت: در سایه اقدامات مناسب دولت تدبیر چشم انداز خوبی در حوزه های مختلف در سطح کشور ترسیم شده است.

فرماندار خلخال نیز در این آیین با اشاره به قدمت این شهرستان رشد و آهنگ توسعه این منطقه نسبت به سایر مناطق استان و کشور را ضعیف ذکر کرد.

مهدی احمدی گفت: مدیران اجرایی در هر رده مدیریتی برای جبران این عقب ماندگی باید با تمام توان تلاش کنند.

وی هم چنین با اشاره به در دست اجرا بودن پروژه های راه سازی اصلی از جمله راه خلخال ، کلور ، درام و خلخال به فیروزآباد افزود: با تکمیل و بهره برداری از این پروژه ها آینده روشنی در انتظار مردم خلخال و خروج این شهرستان از بن بست اقتصادی پیش بینی می شود.

او وضعیت اعتباری امسال شهرستان نسبت به سال گذشته را خوب ارزیابی کرد و گفت: امسال علاوه بر ۹۵ میلیارد ریال اعتبارات استانی ۳۰۰ میلیارد از محل اعتبارات ملی و ماده ۱۸۰ به مجموع اعتبارات اضافه شده است.

در این آیین با قدردانی از تلاش های شاد منامن ، پیمان مظفری به عنوان بخشدار خورش رستم معرفی شد.

هم چنین در مراسم معارفه بخشدار جدید بخش شاهرود خلخال با تقدیر از رضوان صادقی وحید کنعانی به عنوان بخشدار جدید این بخش معرفی شد.

 

 

اداره کل روابط عمومی استانداری اردبیل