دفاع‌مقدس جلوه‌ای از عاشورا بود

فرمانده سپاه انصارالمهدی (عج) استان گفت: صحنه‌های دفاع‌مقدس جلوه‌ای از عاشورا بود، رسانه‌ها در جبهه فرهنگی قرار دارند که وظیفه مهمی در انعکاس و اسناد مربوط به دوران دفاع مقدس دارند.

به گزارش ایثارخبر منطقه زنجان، سردار جهانبخش کرمی در نشست خبری اعلام برنامه‌های هفته دفاع‌مقدس اظهار کرد: انعکاس فرهنگ دفاع‌مقدس به نسل جوان یکی از ضرویات مهم در جامعه کنونی محسوب می‌شود که باید به درستی انجام شود.۱۴۶۰۵۲۶۷۴۷۲۹۴_karami-th3

وی افزود: مقام معظم رهبری در فرمایشی دفاع‌مقدس را به گنجی مهم تعبیر کرده‌اند که در همین راستا لازم است بهره کافی را از این فرهنگ در جامعه ببریم؛ چراکه در صورت فراموش کردن دوران دفاع‌مقدس یقینا سرمایه بزرگی را از دست خواهیم داد. علل و عوامل وقوع جنگ تحمیلی یکی از موضوعات مهم روز جامعه محسوب می‌شود که باید به نسل جوان به درستی تبیین شود.

فرمانده سپاه انصارالمهدی (عج) استان زنجان یادآور شد: وقوع جنگ بین ایران و عراق به دلیل اختلافات مرزی و سیاسی بین دو دولت نبود، بلکه جنگ بر سر شکست اهداف انقلاب اسلامی ایران بود.

کرمی افزود: جنگ تحمیلی جنگی در مقیاس کوچک اما به گستره جنگ جهانی بود که صدام حسین به نیابت از ابرقدرت‌های شرق و غرب در برابر ایران با تمام قوا و حمایت‌های جهانی حضور یافته بود که در پی این تجاوز، سازمان بین‌المللی نیز در برابر این تجاوزات سکوت کرد چون در پشت پرده حامی ابرقدرت‌ها بودند.

وی اظهار  کرد: در زمان جنگ تحمیلی کشور با بحران‌های داخلی زیادی مواجه بود و این در حالی بود که همه چیز به نفع رژیم بعث بود اما در برابر این جنگ نابرابر سه اصل موجب پیروزی ملت ایران شد.

این مسئول یادآور شد: نقش ولایت‌فقیه در مدیریت جنگ تحمیلی از اهمیت به‌سزایی برخوردار بود حضور معنوی و عاشورایی مردم در جبهه‌ها، اتخاذ تصمیمات هوشمندانه از سوی امام راحل، و ولایت‌فقیه سه اصل و رمز مهم ملت ایران در پیروزی در دفاع‌مقدس بود و امروز نیز بسیج عمومی و مردم ولایت‌مدار به پشتیبانی از ولایت اجازه نفوذ به دشمن را نمی‌دهند.

فرمانده سپاه انصارالمهدی (عج) استان زنجان خاطرنشان کرد: یکی از ویژگی‌های دفاع‌مقدس مردمی بودن و عاشورایی جنگیدن رزمندگان اسلام بود که در ادامه این حماسه‌آفرینی تبدیل به یک الگویی مهم مبارزاتی در جهان اسلام شد.

وی در ادامه گفت: دفاع‌مقدس در خود صحنه‌های بسیار زیبا و منحصر به‌فرد دارد که برخی از این جلوه‌ها فراموش شده است. حضور زنان در دوران دفاع‌مقدس، ارائه فرهنگ جهادی و ایثار در جبهه در کنار معنویت، نشاط و آمادگی رزمی از جمله صحنه‌های مهم آن دوران محسوب می‌شود که متاسفانه نتوانسیم این جلوه‌ها را به نسل جوان عرضه کنیم.

کرمی به جایگاه ولایت‌فقیه اشاره کرد و گفت: ارتباط قلبی که ملت ایران با امام راحل داشتند مثال بارزی بر ولایت مداری‌شان دارد، امروز نیز باید روحیه دوران دفاع‌مقدس را در بین ملت حفظ کنیم.

وی خاطرنشان کرد: یکی از دست‌آوردهای مهم امروز کشورمان کسب استقلال سیاسی در دنیا و منطقه است که به پشتوانه این استقلال شاهد بیداری اسلامی نیز در منطقه بودیم. ما امروز باید از دفاع‌مقدس در حل مشکلات کشور استفاده کنیم، یکی از ویژگی‌های دفاع‌مقدس ورود مردم به صحنه جنگ بود و امروز نیز شعار مقام معظم رهبری، عزم و مدیرت جهادی است. امروز نیز اگر مدیریت‌های جهادی باشد مشکلات کشور حل خواهد شد و عزم و روحیه جهادی بسیار مهم است.

کرمی در ادامه گفت: صحنه‌های دفاع‌مقدس جلوه‌ای از عاشورا بود، رسانه‌ها در جبهه فرهنگی قرار دارند که وظیفه مهمی در انعکاس و اسناد مربوط به دوران دفاع‌مقدس دارند.

وی در ادامه به برنامه‌های هفته دفاع‌مقدس در استان اشاره کرد و افزود: ما هر سال در هفته گرامی‌داشت دفاع‌مقدس برنامه‌های مهمی را برگزار می‌کنیم و امسال بیش از هزار برنامه فرهنگی در این هفته اجرا خواهد شد.

کرمی خاطرنشان کرد: رژه نیروهای مسلح در ۳۱ شهریور،‌ همایش زنان در دوران دفاع‌مقدس، همایش فرماندهان دوران دفاع‌مقدس در قالب ۱۵۰۰ نفر، برگزاری یادواره شهدای استان در مناطق غرب کشور در دوم مهر در مجتمع نور، بازنمایی عملیات ثامن‌الائمه در شهرستان ابهر و همایش پیادروی از جمله این برنامه‌ها است.

منبع:ایسنا

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.