دیدار رئیس بنیاد شهید با ایثارگران زلزله‌زده ثلاث/مشکلات ایثارگران آسیب‌دیده در حال پیگیری است

نماینده ولی‌فقیه، معاون رییس جمهوری و رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران در دیدار با خانواده معظم شهدا و ایثارگران آسیب‌دیده در زلزله استان کرمانشاه از پیگیری مسائل و مشکلات ایثارگران زلزله‌زده توسط بنیاد خبر داد.

به گزارش ایثارخبر”، حجت‌الاسلام‌والمسلمین سید محمدعلی شهیدی روز شنبه ۱۸ آذرماه در دومین روز از سفر خود به مناطق زلزله‌زده کرمانشاه، ضمن دیدار و گفت‌وگو با خانواده معظم شهدا و ایثارگران زلزله‌زده شهرستان‌های جوانرود و ثلاث باباجانی از نزدیک در جریان روند خدمات‌رسانی به این عزیزان قرار گرفت.
وی ابتدا با حضور در روستای «زلان» از توابع شهرستان جوانرود با خانواده شهید «جوهر ویسی» دیدار و گفت‌وگو کرد و در ادامه به دیدار خانواده شهید «اسماعیل غفوری» در روستای خمگران از توابع شهرستان ثلاث باباجانی رفت.
نماینده ولی‌فقیه در بنیاد شهید و امور ایثارگران در دیدار با این خانواده‌های آسیب‌دیده در زلزله اخیر با تأکید بر پیگیری مستمر وضعیت ایثارگران آسیب‌دیده گفت: بر اساس قرارداد منعقد شده بین بنیاد و بیمه البرز، خسارت آسیب وارد شده به منازل ایثارگران توسط این شرکت پرداخت می‌شود. همچنین بنیاد درصدد پیگیری تأمین هزینه‌های مربوط به اجاره یک‌ساله واحد مسکونی جایگزین تا زمان ساخت مجدد منزل به این عزیزان از طریق شرکت بیمه گر است.
معاون رییس جمهوری همچنین در دیدار دیگری با جمعی از ایثارگران شهرستان ثلاث باباجانی، ضمن تبریک میلاد پیامبر (ص) گفت: زلزله کرمانشاه حادثه تلخی بود اما حضور اقشار مختلف مردم در کمک‌رسانی بار این تلخی و مشکلات را کم کرد.
رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران افزود: خوشبختانه مردم کرمانشاه از روحیه بسیار خوبی برخوردار هستند و حضور تمام مسئولین به‌خصوص رهبر معظم انقلاب و رییس جمهوری باعث ایجاد فضای خوبی در استان شده است و امیدواریم مشکلات مربوط به این حادثه هرچه زودتر برطرف شود.
حجت‌الاسلام‌والمسلمین شهیدی با اشاره به حضور ۳۲ هزار ایثارگر در استان کرمانشاه گفت: متأسفانه در این حادثه ۱۹ نفر از ایثارگران عزیز جان خود را از دست دادند که به تمام بازماندگان این عزیزان تسلیت می‌گوییم. از لحظات ابتدایی بروز این زلزله تلاش کردیم به‌صورت ویژه به وضعیت ایثارگران رسیدگی کنیم، چون همواره خودمان را مدیون فداکاری‌های ایثارگران می‌دانیم.
وی افزود: بنیاد شهید و امور ایثارگران خود را ملزم به ارائه خدمات به ایثارگران می‌داند و در این راه از هیچ کوششی دریغ نخواهیم کرد. از سوی دیگر بنیاد مسکن نیز خدماتی را برای عموم زلزله‌زده‌ها در نظر گرفته است و امیدواریم با مجموع این خدمات بتوانیم به‌سرعت شرایط مناسب را ایجاد کنیم و در حال حاضر پیگیر تأمین مسکن موقت برای ایثارگران هستیم.
نماینده ولی فقیه در بنیاد شهید و امور ایثارگران با تقدیر از تلاش‌های بنیاد استان کرمانشاه گفت: بنیاد شهید و امور ایثارگران کرمانشاه با تمام توان در خدمت ایثارگران بوده است و مدیرکل بنیاد این استان به بسیاری از ایثارگران آسیب‌دیده سرکشی کرده است.
معاون رییس جمهوری در بخش دیگری از برنامه‌های خود در شورای اداری شهرستان ثلاث باباجانی حضور یافت و بر خدمات‌رسانی مستمر به زلزله‌زدگان این منطقه تأکید کرد.
وی  شهیدی همچنین به طور جداگانه با فرماندار شهرستان ثلاث باباجانی دیدار کرد و فرماندار این شهرستان به ارائه گزارشی از وضعیت منطقه پرداخت.
حجت‌الاسلام والمسلمین شهیدی که به منظور بازدید از مناطق زلزله زده و رسیدگی به ایثارگران آسیب دیده به کرمانشاه سفر کرده است پیش از عزیمت به شهرستان ثلاث باباجانی با حضور در گلزار شهدای باغ فردوس شهر کرمانشاه به مقام شامخ شهدای این شهرستان ادای احترام کرد.منبع:ایسنا

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.