خبرهای خوش بنیاد شهید و امور ایثارگران خراسان رضوی برای جامعه ایثارگران

IMAGE634758333910615635
عابدین عابدین مقدم در جمع خبرنگاران گفت: با تصویب قانون جدید اشتغال امسال بخش اعظم مشکلات اشتغال جامعه ایثارگری استان برطرف می شود.
وی با بیان اینکه یکی از دغدغه های خانواده معزز شاهد و ایثارگران بحث اشتغال فرزندان است افزود: با آخرین تصمیمات دولت تمامی فرزندان شهید دارای مدرک تحصیلی که تا پایان سال گذشته در سیستم بنیاد ثبت نام کرده اند، امسال با مجوز دولت جذب دستگاه های اداری می شوند.
وی آمار فرزندان شاهد ثبت نام شده در این سیستم را در خراسان رضوی 638 نفر اعلام کرد و از تمام فرزندان شهیدی که خروجی جدید دانشگاه ها هستند و یا قبلاً فارغ التحصیل شده اند اما ثبت نام نکرده اند نیز دعوت کرد به ادارات بنیاد شهید محل زندگی خود مراجعه کنند.

25 درصد سهمیه اشتغال استان
به گفته وی، طبق قانون جدید اشتغال، فرزندان جانبازان بالای 25 درصد و آزادگان بالای یکسال و همسر شهدا، آزادگان و جانبازان نیز مشمول دریافت 25 درصد سهمیه اشتغال استان هستند.
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران خراسان رضوی همچنین از سهمیه 5 درصد استخدام تمام فرزندان جانبازان زیر 25 درصد، فرزندان آزادگان کمتر از یکسال اسارت و خواهران و برادران شهید خبر داد و گفت: این افراد با اخذ مجوز از نزدیکترین اداره بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان خود می توانند در آزمون استخدامی دستگاه ها شرکت و از این سهمیه استفاده کنند.
عابدین مقدم، ظرفیت 30 درصدی استخدام جامعه ایثارگری استان را خوب ارزیابی کرد و افزود: امسال حدود هزار نفر از سهمیه سه هزار نفری استخدام استان به این جامعه اختصاص می یابد که با مجوز قبلی هزار و 638 نفر از جامعه ایثارگری خراسان رضوی در بین دستگاه های استان توزیع می شوند.
وی همچنین به مصوبه 200 میلیارد تومانی تسهیلات قرض الحسنه اشتغالزایی در سفر چهارم هیأت دولت به استان اشاره کرد و اظهار داشت: 30 درصد این اعتبار به بنیاد شهید و امور ایثارگران خراسان رضوی اختصاص می یابد که جانبازان زیر 25 درصد و فرزندان شهید و جانبازانی که تمایل به اشتغال غیردولتی دارند می توانند از این تسهیلات استفاده کنند.
به گفته وی، میزان این تسهیلات در مشاغل غیرخانگی 10 میلیون تومان و در حوزه اشتغال خانگی 5 میلیون تومان می باشد.
وی با اشاره به سهم 12 میلیارد تومانی بنیاد شهید از محل اعتبارات بنگاههای زودبازده نیز گفت: کارآفرینانی که طرحهایی با توجیه اقتصادی و اشتغالزایی داشته باشند، با اولویت جامعه ایثارگری از این اعتبار بهره مند خواهند شد.
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران خراسان رضوی در ادامه احداث مجموعه فرهنگی توانبخشی بازتوانی جامعه ایثارگری استان در قالب طرح مهر ماندگار دولت را از دیگر خبرهای خوش این جلسه اعلام کرد و گفت: این مجموعه به مراکز آب درمانی، استخر شنا، درمانگاه، فیزیوتراپی، ارتوپروتز و سایر نیازهای درمانی جانبازان و خانواده شهدا مجهز می شود.
به گفته وی، تاکنون یک و نیم میلیارد تومان اعتبار و در سفر اخیر هیأت دولت به استان نیز 5 میلیارد تومان اعتبار به این طرح اختصاص یافته و قرار است تا پایان مأموریت دولت دهم از این پروژه به بهره برداری برسد.
وی با بیان اینکه بخش فرهنگی این پروژه بزودی آماده بهره برداری خواهد بود افزود: بزرگترین سالن آمفی تئاتر با امکانات جانبی در این پروژه واقع در سه راهی طرقبه شاندیز جای گرفته است.
عابدین مقدم، از صدور مجوز تبدیل درمانگاه شاهد به درمانگاه تخصصی خبر داد و گفت: این اقدام بعد از تهران در کشور منحصر بفرد است.
وی راه اندازی بیمارستان روان پزشکی 32 تختخوابی در کانون ثامن الائمه(ع) را از دیگر خبرهای خوش امسال اعلام کرد و افزود: مرکز نگهداری والدین شهید نیز تنها در خراسان رضوی راه اندازی شده و در کشور چنین مرکزی وجود ندارد.
این مقام مسؤول در خصوص مصوبه مجلس مبنی بر پرداخت هزینه های درمان جانبازان شاغل توسط دستگاه های محل خدمت نیز اظهار داشت: خوشبختانه مشکلات اجرای این مصوبه برطرف شده و 96 درصد دستگاه های اجرایی استان نسبت به انجام این امر اقدام می کنند.
وی در عین حال از جانبازان شاغل تقاضا کرد، چنانچه دستگاهی از پرداخت هزینه های درمان خودداری می کند، بسرعت مراتب را به ادارات بنیاد شهید اطلاع دهند تا موضوع پیگیری شود.

پرداخت 100 درصد هزینه های درمان
به گفته وی، 100 درصد هزینه های درمان جانبازان باید توسط دستگاه های محل اشتغال پرداخت شود.
وی از اجرای طرح پایش سلامت همسر شهدا خبر داد و گفت: بعد از تکمیل پرونده سلامت والدین شهدا و جانبازان امسال همسران شهدا تحت پوشش این طرح قرار می گیرند.

تردد در محدوده ترافیکی مشهد
عابدین مقدم، صدور مجوز تردد در محدوده ترافیکی مشهد برای 154 جانباز ویلچری خراسان رضوی، پرداخت 100 درصد هزینه تحصیلی فرزندان شهید و ایثارگران، آغاز نامنویسی اردوهای تابستانی، بهره مندی از تخفیف 50 درصدی اماکن رفاهی شمال کشور در اوقات پیک و غیرپیک سال را از دیگر خبرهای خوش برای جامعه ایثارگری ذکر کرد و گفت: «باغ ایثار» واقع در طرقبه نیز روزانه پذیرای 150 تا 300 نفر از همسران جانبازان و آزادگان است که قرار است این باغ در آینده نزدیک در روزهای پنج شنبه و جمعه برای کل جامعه ایثارگری آزاد باشد.
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران خراسان رضوی از تمهیدات ویژه برای تعیین درصد جانبازی رزمندگانی که مدارک بالینی ندارند خبر داد و گفت: کمیسیونی خاص و ویژه برای بررسی پرونده رزمندگانی که مدارک بالینی ندارند در تهران تشیکل شده که با معرفی نامه بالاترین مرجع نظامی شهرستان و استان ادعای جراحت آنان بررسی و نسبت به اعطای درصد جانبازی آنان اقدام می شود.
به گفته وی، چنانچه کسانی نسبت به درصد تعیین شده جانبازی اعتراض دارند، می توانند بعد از گذشت سه سال درخواست بررسی کمیسیون کنند، اما افرادی که مدرک جدیدی مبنی بر اثبات جراحات به دست می آورند، در اولویت بررسی کمیسیونها قرار دارند.
وی تشکیل پرونده «سرگذشت پژوهی» تمام جامعه ایثارگری خراسان رضوی را از دیگر اقدامهای سال جاری ذکر کرد و گفت: بعد از جمع آوری آثار و خاطرات شهدا و جانبازان، امسال برای تمام آزادگان استان نیز پرونده سرگذشت پژوهی تشکیل می شود.
وی از تمامی جامعه ایثارگری استان دعوت کرد خودشان در تکمیل آثار و خاطرات با بنیاد شهید و امور ایثارگران استان همکاری کنند.
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران خراسان رضوی همچنین از تکمیل طرح ساماندهی 301 گلزار شهید با 9 هزار و 613 مزار خبر داد و گفت: خراسان رضوی هزار و 448 گلزار شهید دارد که 15 هزار و 940 شهید را در دل خودشان جای داده اند.
وی نسبت به تسریع ساماندهی گلزار شهدایی که 50 درصد مشارکت از ناحیه مسؤولان بومی و یا خانواده شهدا را داشته باشند اعلام آمادگی کرد.
عابدین مقدم در پاسخ به دلایل اصرار بنیاد شهید بر ساماندهی گلزار شهدا به رغم نارضایتی خانواده های شاهد گفت: ما هیچ گلزاری رابدون رضایت 100 درصدی خانواده های شاهد ساماندهی نمی کنیم، به طوری که اگر حتی یک نفر اجازه ندهد، ساماندهی کل گلزار انجام نمی شود.

۲۰ دیدگاه

 1. احمد قليزاده ركنى می‌گه:

  ایا میشود روزى همه کارهاى بنیاد بروز شود تا این قشرزحمتکش سرزمین اسلامى اینقدرچشم انتظارى نکشد عزیزان سى سال بیکاربودم والان هم با جانبازى میخواهم برگردم سرکارم مگرمیشود ازاین هفت خان گذشت حال که به اخرخوان رسیدیم با هم چشم انتظارى خدا کند که دوستان بتوانندذاین مشکلات سرراه این عزیزان جنگ را کم ککند اینشالله

 2. رضا می‌گه:

  با سلام من فرزند ازاده و جانباز 25درصد با مدرک فوق دیپلم و الان مشغول به تحصیل و بیکار هستم خواهش ی فکری برای من بکنید با تشکر

 3. امید می‌گه:

  سلام
  مشهد که اینقدر شهر بزرگیه چرا یه سایت کوچیک واسه ثبت نام وام مسکن جانبازان نداره؟یه کم از اصفهان یاد بگیرید…
  لطفا ثبت نام وام مسکن جانبازان رو اینترنتی کنین.ممنون

 4. ارجمند می‌گه:

  دانشجو هستم شهریه ترم گذشته را به دانشگاه ندادید مشکل ذاریم

 5. اکبر کریمی می‌گه:

  از خودرو جانبازان چه خبر؟

 6. اکبر کریمی می‌گه:

  چرا فوت جانبازان50درصدی که باعسش فقط جنگ و مواد شیمیایی بوده را شهید نمیدانید . پرونده جانباز 50 درص فرهنگی حاج یحیی صلاحی ازگناباد را بررسی کنید ایشان سالها در جبهه بودند عملیات مختلف و فرمانده بسیجی بودند .سال قبل هپاتیت و بیماری کبد که از زمان جنگ به ان مبتلا شده بودند روحشان را اسمانی کرد.ولی هنوز بعنوان شهید شناخته نشدند؟

 7. محمد جعفری می‌گه:

  سلام . من فرزند جانباز 25 درصد با مدرک فوق دیپلم هستم جویای کار در ادارات دولتی هستم لطفا راهنمایی کنید

 8. کامران می‌گه:

  سلان من فرزند جانباز 30 درصد و متاهل هستم لیسانس حسابداری هستم ایا برای استخدام ما در سال 94 فکری شده یا نه؟ و اگر کاری واسه ما انجام شده کی شروع بکار میکنیم؟

 9. f, s می‌گه:

  سلام من فرزند جانباز و آزاده هستم با مدرک فوق لیسانس به دنبال کار میگردم لطفا راهنمای کنید باید چیکار کنم یا اینکه بنیاد چطوری کار پيدا مى کنه?

 10. محمد ساجدی فر می‌گه:

  باسلام
  فر ستاد ن جانبازان به دفاتر بیمه ایران جز به زحمت افتادن جانباز چیز دیگری بدنبال ندار د. من دو هفته است که هزینه ها تحول دادم ولی هنوز به حساب واریز نکردند.

  همان نحوه پر داخت در بیمه بنیاد بهتر بود

 11. داود قاسم آبادی می‌گه:

  سلام
  عنایت بفرمایید جهت ثبت نام برای وام مسکن ترتیبی داده شود که بتوان بوسیله اینترنت انجام داد.

 12. حسین می‌گه:

  باسمه تعالی
  با سلام
  جناب ریاست محترم بنیاد فرموده اند 100در صدهزینه های درمان جانبازان باید توسط دستگاه های محل اشتغال پرداخت شود. سوال اگر جانباز باز نشسته باشد هزینه درمان را باید چه دستگاهی پرداخت نماید؟

 13. صدیقه قنبری می‌گه:

  بنامخدا وباسلام–//// شهید علی اکبر عابدی فرزند غلامعلی که از بیانگذاران سپاه پاسداران ایرانشهر بود و سالها با منافقین و اشرار بتوچستان مبارزه نمود…سرانجام بسیجی وار به جبهه شتافت . وسرانجام طی عملیات رمضان در 1361/4/24 مظاومانه به شهادت رسید.. تقاضای بررسی سوابق شهید ((که هنوز در سیستم رتبه بندی ودرجه ؟؟ سپاه لحاظ نگردیده است.)) ونیز تقاضای بررسی سوابق حقوقی خویش از سال 61 الی دی ماه 1392 وپرداخت مطالبات و معوقات 33 ساله ام وچرایی ؟؟ عدم پرداخت پادداش خدمت وباز نشستگی پس از33 سال را می نمایم // متمنی است برادرانه پیگیر سولبق شهید.. وپرداخت معوقه ومطالبات اینجانبه صدیقه قنبری(همسر شهید) باشید./ ش -پ- بنیاد شهید 6119712 کد ملی بنده 5639837020 ( باسپاس ) //// اجرکم عندالله تعالی ////

 14. محمد می‌گه:

  با سلام من جانباز 25درصد قطع عضو هستم ولي هيچ مزايايي وتسهيلاتي و… دريافت نكرده ام هر موقع مراجعه كردم هيج جوابي نگرفتم واقعا متاسفم براي اين بنياد
  عمریست نشسته ام
  پای لرز خربزه هایی
  خوردمشان…

 15. یعقوبی می‌گه:

  با سلام.فرزند جانباز ۷۰درصدی هستم که حدود ۷سال در طرح پزشک خانواده روستایی در شهرستان زاوه با مدرک کاردانی مامایی خدمت میکنم.امسال در ازمون کارشناسی ناپیوسته در شهرستان شاهرود پذیرفته شدم.با وجود اینکه طبق آئین نامه سازماندهی فرزندان شاهد و ایثارگر بعد از سه سال از گذشت قرارداد کار معین نسبت به تغییر وضعیت ایشان باید اقدام شود اینجانب هنوز در قالب نیروی قراردادی خدمت میکنم.در شرایط موجود مسئولین دانشگاه وشبکه اظهار داشتند در صورت تمایل به ادامه تحصیل باید از کار کناره گیری کنم.از شما خواهشمندم در رفع مشکل راهنماییم کنید.در ضمن محل سکونتم شهرستان تربت حیدریه است.

 16. جلال درانی می‌گه:

  باسلام بعداز26سال جانبازی و25درصدجانبازی هنوزازهیچگونه امکانات رفاهی/زیارتی/سیاحتی.استفاده نکرده ام وچرا درمدارس شاهدازفرزندان جانبازان شهریه گرفته میشود.

 17. حسین محمدنژاد می‌گه:

  آیا برنامه ای برای اشتغال در دستگاههایی دولتی فرزندان جانبازان بالای 25٪ که مدرک تحصیلی آنهاپنجم است تدارک دیده اید؟ باتشکرجانبازحسین محمد نژادخراسان رضوی کاشمر

 18. سید رضا محروقی می‌گه:

  با سلام و تبریک دهه مبارکه فجر؛شایسته است مسئولین محترم بنیاد از طریق پیامک به موقع اطلاع رسانی نمایند.تاحال که جانبازان ریر25درصد خدمات درخوری دریافت نمی کردند امیدواریم بعد از این جبران شود.سپاس

 19. غلامحسین قنبری می‌گه:

  باسلام قریب ده سال است که هر سال به بنیاد مراجعه و تقاضای دریافت وام میدهم ولی دریغ از یک ریال وام پس شما را به خدا و رسول خدا و وجدانتان قسم میدهم از اعلام علنی خبر های تعلق وام به جانبازان که برای امثال من که در بنیاد اشنایی ندارم فقط جنبه ی شعار و تبلیغات تو خالی را داشته و خواهد داشت خواهش مند است با اعلام این گونه خبر ها افکار جانبازان را به سخره نگیرید که این کار گناهی است نابخشودنی با احترام تلفن تماس 09157602910ومنزل 7126506

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>